X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psycholog: depresja realnie zagraża życiu człowieka

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 09:29
- Depresja nie przez przypadek jest nazywana chorobą śmiertelną. Poprzez towarzyszące jej myśli samobójcze realnie zagraża życiu człowieka - powiedziała w "Sygnałach dnia" psycholog Anna Morawska-Borowiec, pomysłodawczyni kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". 
Audio
  • Anna Morawska-Borowiec o leczeniu depresji (Jedynka/Sygnały dnia)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photographee.eu

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Depresją 1 października ruszyła 9. edycja kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". Tym razem szczególny nacisk położono na problem samobójstw. 

- Problem depresji wciąż jest aktualny, wciąż jest o czym mówić - powiedziała Anna Morawska-Borowiec. Wskazała, że według danych WHO w naszym kraju z depresją zmaga się 2 mln osób. - Statystyki w Polsce pokazują, że  w zeszłym roku ponad 5 tys. osób odebrało sobie życie w tym prawie 100 dzieci - dodała psycholog. Zwróciła uwagę, że "więcej osób zginęło przez samobójstwa niż w wypadkach drogowych".

Gość Jedynki poinformowała, że w tej edycji kampanii do grona ambasadorów dołączy olimpijczyk Marek Plawgo. - Jest to bardzo ważne dla osób zmagających się z depresją, że znane osoby mówią publicznie o tym, że chorują na depresję, że chodzą do lekarza psychiatry, do psychologa - oceniła. - Wizyta u tych dwóch specjalistów jest konieczna, żeby skutecznie walczyć z tą chorobą - podkreśliła Anna Morawska-Borowiec. Dodała, że cały czas depresja to choroba wstydliwa, stygmatyzująca.

Jakie są objawy depresji, co nas powinno zaniepokoić? Jakie efekty przynosi kampania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały Dnia"
Prowadzi: Henryk Szrubarz
Gość: Anna Morawska-Borowiec (psycholog)
Data emisji: 05.10.2019
Godzina emisji: 8.15

fc


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: realizujemy ogromny wzrost nakładów na zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 22:43
- Jak popatrzymy na ścieżkę dojścia do 6 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2024 r., to nie tylko ją wypełniamy, ale my ją wypełniamy z ogromnym naddatkiem, blisko 4-miliardowym – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń