Joachim Brudziński: wyborcy "odwdzięczą się" Sławomirowi Neumannowi

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 07:39
- Mam nadzieję, że mieszkańcy Pomorza odwdzięczą się Sławomirowi Neumannowi za grubiańskie i wulgarne słowa pod ich adresem - mówił polityk PiS Joachim Brudziński w "Sygnałach dnia". Jak dodał, rezygnacja Neumanna z funkcji szefa klubu parlamentarnego PO-KO to mało dotkliwa kara przed wyborami.
Audio
  • Joachim Brudziński o kampanii wyborczej i tzw. taśmach Sławomira Neumanna (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Joachim Brudziński o kampanii wyborczej i tzw. taśmach Sławomira Neumanna (Sygnały dnia/Jedynka)

Po opublikowaniu przez TVP Info kolejnych fragmentów nagranych rozmów Sławomira Neumanna z działaczami PO zrezygnował on z funkcji szefa klubu parlamentarnego PO-KO.

CZYTAJ TAKŻE
Sławomir Neumann 1200.jpg
"NOWE TAŚMY SŁAWOMIRA NEUMANNA"

Joachim Brudziński ocenił w "Sygnałach dnia" że Sławomir Neumann przestaje być szefem klubu parlamentarnego na tydzień przed wyborami. - Nowy Sejm będzie wybierał nowe władze – to nie jest istotna z punktu widzenia politycznego decyzja – dodał.

Jak mówił, Sławomir Neumann obrażał mieszkańców Pomorza, "czy w ogóle mieszkańców Polski pozametropolitalnej, powiatowej takimi słowami i to pokazuje prawdziwy stosunek liderów PO do wyborców”. - To takie sprzedawanie dymów – mówił, wskazując na instrumentalne traktowanie wyborców.

Dodał, że Sławomir Neumann jest przecież wciąż jednym z najważniejszych polityków PO i nadal liderem jej struktur na Pomorzu.

Doniesienia, że nagrywano Neumanna przez rok, pokazują, jakie są relacje w PO – mówił też Joachim Brudziński.

Na nagraniach z rozmowy z 2017 roku polityk Platformy Obywatelskiej używając m.in. wulgarnych słów, wypowiada się m.in. o sytuacji w Tczewie i o wyborcach. Na opublikowanych przez TVP nagraniach słychać, jak polityk PO rozmawia z pomorskimi działaczami partii. Na spotkaniu zapewniał, że jego partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, ale warunkiem jest członkostwo w ugrupowaniu.

W programie mowa była również o konwencji Koalicji Obywatelskiej, o wystąpieniu Lecha Wałęsy i o słowach byłego prezydenta o śp. Kornelu Morawieckim.

Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Joachim Brudziński (europoseł PiS)

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 7.15

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Taśmy Neumanna". Prezes PiS: ta pogarda dotyka wszystkich, zarówno wyborców PiS, jak i PO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 20:48
Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował słowa z taśm z udziałem byłego szefa klubu PO-KO Sławomira Neumannna jako wyraz pogardy ludziom. - Ta pogarda dotyka wszystkich, o których mówi poseł PO, w takim samym stopniu zdaje się gardzić zarówno wyborcami Prawa i Sprawiedliwości, jak i PO - powiedział Prezes PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naszym koalicjantem w powiecie jest PSL, choć są oszustami". Nowe "taśmy Neumanna"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 22:25
Sławomir Neumann w wyjątkowo wulgarny sposób tłumaczy kolegom z regionu, jak działa polityka. – My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch**, one są ważne, ale to jest ch**, mały etap – mówi polityk PO na kolejnych taśmach ze spotkania z działaczami z Tczewa ujawnionymi przez TVP Info. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były działacz PO: Sławomir Neumann gardzi ludźmi, którzy nie są z nim

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 23:47
- Sławomir Neumann (PO-KO) był nagrywany na przestrzeni ponad roku w związku z tym, że wywierał presję na działaczach w Tczewie; zmuszał do wyboru swoich kandydatów - mówił były działacz PO w Tczewie w rozmowie z TVP Info.
rozwiń zwiń