X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: prof. Jan Szyszko był człowiekiem nietuzinkowym

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 09:59
- Prof. Jan Szyszko szedł pod prąd. Często wyrażał poglądy, które w mainstreamie były niepopularne. Dlatego był atakowany - powiedział w "Sygnałach Dnia" wicepremier Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin w Sygnałach dnia: słowa Sławomira Neumanna potwierdzają, że mamy do czynienia z anty-PiSem (Jedynka)

W środę w wieku 75 lat zmarł prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS. O jego śmierci poinformował prezydent Andrzej Duda, który napisał na Twitterze, że odszedł naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy człowiek, pasjonat przyrody.

- Prof. Jan Szyszko był człowiekiem nietuzinkowym, szedł pod prąd. Często wyrażał poglądy, które w mainstreamie były niepopularne - powiedział Jacek Sasin. Dodał, że to powodowało, że Jan Szyszko był często atakowany przez posłów opozycji. A krytykowano go m.in. za promowanie geotermii.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Kochał przyrodę i troszczył się o nią". Politycy wspominają Jana Szyszkę

- Projekt geotermalny był mocno promowany przez środowisko o. Tadeusza Rydzyka i myślę, że to decydowało o atakach. Dla naszych oponentów ważne jest nie tylko, co się robi, ale kto to robi. To zawsze wyznaczało decyzje i stosunek do różnych zamierzeń ze strony naszych konkurentów, ze strony PO. Nawet najlepsze projekty, ale realizowane przez środowiska, które nie znajdowały uznania w oczach polityków tej formacji, były bezwzględnie atakowane - zaznaczył Jacek Sasin.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej rozmowy, w trakcie której Jacek Sasin mówił również m.in. o słowach Sławomira Neumanna, który dopuszcza koalicję z Konfederacją, a także zwiększaniu nakładów finansowych przez rząd na służbę zdrowia.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Jacek Sasin (wicepremier)

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 7.40

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leśnik, polityk, miłośnik przyrody. Sylwetka Jana Szyszko

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:55
W wieku 75 lat zmarł prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS. Był leśnikiem, nauczycielem akademickim i politykiem. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji. O sobie mówił, że jest wielkim miłośnikiem przyrody i zwierząt. Założył i prowadził prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o śmierci Jana Szyszko: wielka strata dla polskiej nauki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 14:57
Nagłe odejście prof. Jana Szyszko jest wielką stratą dla nas i dla polskiej nauki. Zapamiętam go jako dobrego człowieka, przyrodnika, który chętnie dzielił się swoją wiedzą i pasją - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat.
rozwiń zwiń