X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Waldemar Paruch o opozycji: chcą realizować wendettę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:25
"Rząd ratunku narodowego", o którym mówił Sławomir Neumann miałby połączyć KO, PSL, Lewicę i Konfederację. Prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych powiedział w "Sygnałach dnia", że spoiwem tych formacji mogłaby być tylko chęć rządzenia.
Audio
  • W. Paruch: wendetta polityczna, jest zapowiadana przez PO od dawna (Sygnały dnia/Jedynka)

- Trudno tu znaleźć jakikolwiek wspólny mianownik. Poszukiwanie wspólnego mianownika między Lewicą a Konfederacją to chyba tylko radykalizm, do którego także blisko bardzo wielu politykom PO. Tylko są to radykalizmy kompletnie różne - powiedział prof. Waldemar Paruch.

Gość audycji zwrócił uwagę, że należy pamiętać o motywacjach wyborców poszczególnych ugrupowań. - Dla wyborców PO i SLD i w mniejszym stopniu PSL, główną motywacją jest głosowanie po to, żeby PiS dalej Polską nie rządziło - podkreślił politolog. Dodał, że w przypadku Konfederacji, te motywacje nie są tak związane z polityką "anty-PiS", choć niechęć do PiS jest również obecna.

wybory w polsce free 1200 shutt.jpg
Plusy i minusy kampanii. Co się udało, co sprawiło trudności?

- Tak się nie da efektywnie rządzić. Tak tylko można realizować wendettę polityczną, co jest oczywiście zapowiadane przez wielu polityków PO od dawien dawna - powiedział szef Centrum Analiz Strategicznych.

Udział w wyborach

- Powody udziału w wyborach są różne. Od bardzo mocnych politycznie, czyli zdeklarowanego poparcia dla danej partii politycznej, identyfikacji ideologicznej z ugrupowaniem, po powody nawet sytuacyjne. Niektórzy dokonują wyboru w ostatniej chwili, idąc do lokalu wyborczego, jest ich coraz mniej – powiedział gość "Sygnałów dnia".

>>> CZYTAJ TAKŻE: Prezydent, premier i prezes PiS na czele rankingu zaufania

- Z geografii wyborczej w Polsce wynika, że mamy takie obszary, które są bardzo mocno politycznie zdeterminowane, np. Podkarpacie głosujące standardowo na PiS, a na drugim biegunie woj. Pomorskie, gdzie są wyraźne wpływy PO, chyba najsilniejsze w Polsce – wyjaśnił prof. Paruch. Politolog dodał, że głosy niezdecydowanych wyborców są ważne, ponieważ wskazują na poziomy wygranych zwłaszcza w tzw. okręgach wyborczych "swingujących", w których poparcie dla określonych sił politycznych jest zmienne.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której przywołano także najważniejsze elementy kampanii wyborczej poszczególnych ugrupowań. Gość oszacował także, że frekwencja w wyborach może wynieść między 58 a 62 procent.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: prof. Waldemar Paruch (Centrum Analiz Strategicznych)

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 8.15

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Gowin: stawką wyborów będzie utrwalenie nowego modelu rozwoju Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 07:27
- Nie możemy zapominać o tych, którzy są kołem zamachowym rozwoju gospodarczego, o przedsiębiorcach – powiedział w "Sygnałach Dnia" Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

G: Schetyna o K. Jachirze: polityka powinna otwierać się na ludzi młodych i nowych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:34
Grzegorz Schetyna odniósł się do działalności Klaudii Jachiry, mówiąc, że ma do niej dystans. - Mam inne poczucie smaku i kultury słowa, natomiast uważam, że ostatnie tygodnie, jej aktywność w Londynie, w budowaniu poparcia, aktywności w kampanii wyborczej są bardzo intrygujące i mogą jej dać szansę na objęcie mandatu - powiedział lider PO.
rozwiń zwiń