X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kaczyński: w ciągu 4 lat okazaliśmy się wiarygodni

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 07:23
- Odpowiedź na wyborach będzie dotyczyła tego, czy będziemy mieli Polskę plus, czyli kontynuację wielkiej polityki społecznej, której symbolem jest 500+, ale to jest też wiele innych przedsięwzięć łącznie za przeszło 80 miliardów złotych rocznie - powiedział Jarosław Kaczyński w "Sygnałach dnia".
Audio
  • Jarosław Kaczyński: zrobiliśmy wszystko, co zapowiedzieliśmy, a nawet więcej (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że Polacy zadecydują, "czy będziemy mieli kontynuację przemyślanej polityki rozwoju, nastawionej na możliwie szybki wzrost PKB, ale w sposób odpowiedzialny". - Działamy konsekwentnie i jesteśmy za to chwaleni - zaznaczył Jarosław Kaczyński, przywołując ocenę ratingową i dobre perspektywy Polski, których gwarancją jest dobra polityka gospodarcza.

Bezpieczeństwo

- Są też kwestie, o których mniej się mówi, ale warto o nich pamiętać - to kwestie bezpieczeństwa naszego państwa, zarówno w wymiarze militarnym, jak i sferze energetycznej - stwierdził prezes PiS. Wymienił wzmacnianie armii i sojuszy. - Jesteśmy członkiem NATO pierwszej kategorii - dodał Jarosław Kaczyński.

jaroslaw_kaczynski_apeluje1200.jpg
Prezes PiS w liście do wyborców: nie dajcie się uśpić sondażom, idźcie na wybory

Odnosząc się do energetyki, mówił, że "wszystkie szantaże, które nas spotykały w poprzednich latach i dziesięcioleciach, ogromne ceny, które płaciliśmy np. za gaz, to wszystko przechodzi do historii".

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Jarosław Kaczyński o najbliższych wyborach: ich stawką jest wielka perspektywa rozwoju Polski

Rolnictwo

Jarosław Kaczyński tłumaczył, że przemyślany i odpowiedzialny rozwój to także kwestie rolnictwa i ochrony zdrowia. - Będziemy w dalszym ciągu wspierać wieś. Mamy tutaj nowego komisarza, p. Janusza Wojciechowskiego. Rozmawialiśmy długo, jest pewne, że osiągniemy to, co jest najbardziej oczekiwane na wsi, tzn. takie same dopłaty jak np. w Niemczech, dobrą średnią europejską, ok. 1200 zł za hektar. To także element naszej polityki w stosunku do wsi, a jest ich przecież więcej, jak np. rozwój dróg lokalnych - mówił.

pap jarosław kaczyński 3 1200.jpg
Prezes PiS: przez cztery lata udowodniliśmy swoją wiarygodność

Służba zdrowia

- Robimy postępy wbrew temu, co mówią nasi przeciwnicy, także jeśli chodzi o służbę zdrowia. Ilość pieniędzy będzie rosła, już rośnie i jest to przeszło 100 mld zł, w przyszłym roku będzie to 120 mld - powiedział lider PiS, wyjaśniając, że to podwojenie sumy z początku rządów.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Jarosław Kaczyński: nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski

- Nie zwiększamy przy tym długu publicznego, ale ten dług wyraźnie zmniejszamy. Dług liczy się w stosunku do PKB i jest on teraz mniejszy - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Wiarygodność

Gość audycji stwierdził, że wybory to demokracja. - Demokracja łączy się z wiarygodnością, okazaliśmy się w ciągu 4 lat wiarygodni, to znaczy, zrobiliśmy wszystko, co zapowiedzieliśmy, a nawet więcej. Pojawiały się kolejne zapowiedzi i też zostały zrealizowane. Każdy, kto o tym wie, może wobec tego zakładać, że zrealizujemy także to, co zapowiadamy na kolejne 4 lata - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której była mowa także o perspektywach Polski w sytuacji, gdyby wygrała opozycja. Jarosław Kaczyński zaapelował także do Polaków o wzięcie udziału w niedzielnych wyborach. - Nie sondaże wygrywają wybory. Wybory wygrywa się przy urnach - podkreślił polityk.

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Kaczyński (prezes PiS)

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 7.15

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: chcemy wezwać wszystkich Polaków by poszli głosować

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 11:49
Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych Polaków czeka w istocie wybór cywilizacyjny. Jarosław Kaczyński wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i byłą premier Beatą Szydło wziął udział w spotkaniu z dziennikarzami, które poprzedziło wyjazd PiSbusa do Kielc, gdzie odbędzie się ostatnia z serii przedwyborczych konwencji tematycznych Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: PiS jest i chce być nadal partią polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:44
- Polska wieś dokonała dużego postępu. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości podczas konwencji tematycznej w Kielcach. 
rozwiń zwiń