X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik KEP: Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 08:31
- "To dzieło, które należy wspierać dla dobra narodu" - tak mówił o Fundacji "Dzieła Nowego Tysiąclecia" Jan Paweł II - opowiadał w Jedynce ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. - Ilu będzie stypendystów, zależy od nas, a zbiórki odbędą się w ten weekend - zaznaczył w radiowej Jedynce. Stypendia przeznaczone są dla zdolnych dzieci i młodzieży, pochodzących z niezamożnych środowisk i małych miejscowości.
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, o obchodach Dnia Papieskiego (Jedynka/Sygnały dnia)
ks. Paweł Rytel-Andrianik
ks. Paweł Rytel-AndrianikFoto: Wojciech Kusiński/PR

13 października po raz dziewiętnasty obchodzony jest Dzień Papieski. Święto wypada zawsze w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów są słowa:"Wstańcie, chodźmy", pochodzące z Ewangelii. Obchody Dnia Papieskiego trwają kilka dni.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, powiedział, że te słowa zachęta do aktywności, a można czytać je zwłaszcza w kontekście Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". - To największy żywy pomnik świętego Jana Pawła II, obejmuje kilkanaście tysięcy młodych ludzi, którzy otrzymywali stypendia przez 19 lat i kilkanaście milionów ludzi, którzy przekazali swoje środki, by pomóc młodym - mówił w Jedynce.

CZYTAJ TAKŻE
Prymas Wyszyński 1200.jpg
Otwarta droga do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

Od nas zależy, ilu będzie stypendystów

Jak mówił gość Jedynki, aby być stypendystą, trzeba mieć w podstawówce średnią ocen 4,8. Stypendyści to dzieci z niezamożnych środowisk i z małych miejscowości - stypendium to szansa dla tych osób. Dodał, że byli stypendyści fundacji to obecnie profesjonaliści w różnych dziedzinach, m.in. aktorzy, ale też wolontariusze pomagający innym etc.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, zaznaczył też, że zbiórki na rzecz fundacji będą odbywać się w ten weekend.

- To wzajemna pomoc w duchu Jana Pawła II, który kochał młodzież - mówił rzecznik KEP. Powiedział, że Dzieło Nowego Tysiąclecia to chyba największy fundusz stypendialny w Polsce.

Obchody XIX Dnia Papieskiego

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zachęcał do udziału w różnych inicjatywach z okazji XIX Dnia Papieskiego - przypomniał też, że o 15.30 zacznie się ceremonia wręczenia nagród Totus Tuus. Totus Tuus, tzw. "katolickie Noble", to wyraz docenienia dorobku osób i instytucji, których działalność przyczynia się do promowania nauczania Jana Pawła II. Statuetki otrzymują twórcy pielęgnujący wartości chrześcijańskie. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, między innymi "Promocja godności człowieka" i "Propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II". Wśród nominowanych do nagrody medialnej znalazła się Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Mateusz Drozda

Gość: ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Data emisji: 12.10.2019

Godzina emisji: 8.18

Jedynka/PAP/IAR/agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież zatwierdził dekret beatyfikacyjny prymasa Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 11:32
Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Watykan poinformował w czwartek, że zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskupi dyskutują o ochronie dzieci. Przyjęto nowe zasady formacji kapłańskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 07:32
Podczas trwającego w Warszawie 384. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi przyjęli nowe zasady formacji kapłańskiej. Zawiera je dokument zatytułowany "Droga formacji prezbiterów w Polsce. Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia". Wśród tematów dwudniowych obrad są także działania w celu ochrony dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń