Marek Sawicki: wynik PSL jest na poziomie naszych oczekiwań

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:25
- Ja liczyłem na przekroczenie 10 proc. i było to możliwe. Mieliśmy trudną kampanię w kategoriach walki z sondażami, które czasami zsyłały nas poniżej progu wyborczego - powiedział w "Sygnałach dnia" Marek Sawicki z PSL.
Audio
  • Wynik wyborów parlamentarnych skomentował poseł PSL Marek Sawicki ( Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Wynik wyborów parlamentarnych skomentował poseł PSL Marek Sawicki ( Jedynka/Sygnały dnia)

W wyborach do Sejmu na komitet wyborczy PSL oddano 1 mln 578 tys. 523 głosy, co stanowi 8,55 proc. - podała PKW. Ludowcy, z którymi do wyborów poszli też politycy Kukiz'15, obsadzą 30 mandatów.

pkw 1200 pap.jpg
Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. PiS z samodzielną większością

Marek Sawicki podkreślił, że ludowcy już teraz powinni pracować na sukces w kolejnych wyborach. - Od następnego tygodnia będę już objeżdżał gminy, spotykał się z wyborcami, dziękował i informował o tym, co w parlamencie się dzieje - powiedział poseł PSL.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jacek Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

Gość Jedynki podkreślił, że szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jasno określił, że jego celem jest budowanie umiarkowanego centrum, w którym jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach. Dodał jednak, że "większość posłów PSL to konserwatyści".

Mare Sawicki powiedział, że jest za wcześnie, aby mówić o tym, czy Władysław Kosiniak-Kamysz będzie kandydatem opozycji na prezydenta. Polityk odniósł się też do pytania dotyczącego Senatu. Przyznał, że chciałby, aby była to swego rodzaju izba samorządowa. - Senat nie powinien być emanacją sceny politycznej - stwierdził poseł PSL.

Marek Sawicki mówił też m.in. na temat propozycji PSL dla młodych rodzin i przedsiębiorców.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 8.15

paw/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wysoka frekwencja legitymizuje rządzących". Politolodzy o wyborach

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:16
– Różne badania pokazują, że zaczynamy doceniać wagę naszego głosu – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" prof. Ewa Marciniak, odnosząc się do wysokiej frekwencji w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Jej zdaniem, wybory miały charakter "plebiscytarny". Na ten temat mówił także prof. Henryk Domański.
rozwiń zwiń