X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Hennig-Kloska: opozycja wygrała Senat

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:45
- Opozycja wygrała Senat i można powiedzieć, że wygrała też Sejm, zyskując milion więcej głosów – powiedziała w "Sygnałach Dnia" poseł Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że za podział mandatów odpowiedzialny jest system D'Hondta.
Audio
  • Paulina Hennig-Kloska: zyskaliśmy milion głosów więcej niż PiS

- Niezmiennie będę chciała zasiadać w komisji finansów publicznych - powiedziała poseł Nowoczesnej, dodała, że "przy ewentualnym spowolnieniu gospodarki, które na horyzoncie jest widoczne u naszych partnerów międzynarodowych, ta komisja nadal może mieć bardzo dużo pracy".

Odnosząc się do zapisów przewidujących zmiany w systemie emerytalnym, poseł mówiła o Otwartych Funduszach Emerytalnych i Pracowniczych Planach Kapitałowych. - Jeżeli dzisiaj zlikwidujemy OFE, to emerytury w przyszłości będą jeszcze niższe - powiedziała Paulina Hennig-Kloska.

SENAT TT 1200.jpg
Spór o marszałka Senatu. Możliwe scenariusze - od decyzji zwycięzców, po transfer

- Jesteśmy częścią Koalicji Obywatelskiej, wywiązujemy się z przyjętych założeń i podpisanych umów koalicyjnych. Chcemy blisko współpracować ze swoim koalicjantem - powiedziała Paulina Hennig-Kloska. Jak dodała, opozycja, czyli Koalicja Obywatelska, SLD i PSL uzyskały w wyborach do Sejmu 1 mln głosów więcej niż PiS.

Plan na wybory prezydenckie

sejm free shutter 1200.jpg
Znani politycy wracają do parlamentu. W nowym Sejmie zasiądą też rozpoznawalni debiutanci

Mówiąc o zjednoczeniu opozycji i wspólnym kandydacie na prezydenta gość audycji powiedziała, że "trzeba dobrze się zastanowić i przebadać, który kandydat po stronie opozycji faktycznie może wygrać z PiS". - Opozycja musi wybrać kandydata najlepszego. Nie uważam, że w I turze musi wystawić jednego kandydata. Myślę, że warto zainteresować wyborców debatą na poziomie I tury, wystawiając kilku kandydatów. Wtedy widać, że jesteśmy w stanie zdecydowanie więcej osób zachęcić do tego, żeby wziąć udział w wyborach. Frekwencja wyborcza jest naszym wspólnym ogromnym sukcesem - oceniła Paulina Hennig-Kloska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której tematem były także powyborcze rozliczenia w Koalicji Obywatelskiej oraz ostatnie protesty środowisk LGBT i protesty przeciwko nim.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna)

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 8.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:05
13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Sejmu wybrano 460 posłów. Kto został posłem w nowym Sejmie? Przedstawiamy kompletną listę nowych członków izby niższej parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senatorowie X kadencji. Prezentujemy pełną listę nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 16:32
13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Senatu wybrano 100 senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych. Kto został senatorem? Przedstawiamy kompletną listę nowych członków izby wyższej parlamentu.
rozwiń zwiń