Jacek Sasin o protestach wyborczych: wątpliwości trzeba rozstrzygnąć

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 07:40
- To normalna sprawa, po każdych wyborach były takie protesty i sytuacje, że głosy trzeba było przeliczać ponownie - powiedział na antenie Jedynki o protestach ws. wyników wyborów do Senatu wicepremier Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin: protesty wyborcze to normalna sprawa (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Jacek Sasin: protesty wyborcze to normalna sprawa (Sygnały dnia/Jedynka)

PiS złożył do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. Także Koalicja Obywatelska złożyła we wtorek w SN protesty wyborcze - chce powtórzenia wyborów do Senatu w trzech okręgach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Jacek Sasin 663.JPG
Jacek Sasin: nie dojdzie do kłótni w Zjednoczonej Prawicy

Jacek Sasin: PO chce rzucić cień na wynik wyborów

Jacek Sasin wskazał, że największa partia opozycyjna zgłasza swoje protesty wyborcze, a podobne działanie Prawa i Sprawiedliwości uznaje za "zamach na demokracje". - To podwójna moralność - stwierdził.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Michał Dworczyk o protestach wyborczych: w Polsce demokracji nic nie grozi

Zdaniem wicepremiera pewne kwestie związane z wyborami "wymagają sprawdzenia". - Nie widzę w tym absolutnie nic nadzwyczajnego, a już na pewno żadnego zamachu na demokrację. Platforma, która te wybory przegrała, chce rzucić cień na ich wynik - ocenił polityk.

1200_wybory_urna_shutterstock.jpg
Prawo i Sprawiedliwości złożyło protesty wyborcze w kolejnych czterech okręgach

Protest wyborczy to "normalna sprawa"

W opinii Jacka Sasina protesty nie doprowadzą do impasu w polskiej polityce. - Te procedury są opisane w prawie. Nawet ponowne przeliczenie głosów nie będzie przecież trwać długo - powiedział i przypomniał, że wyniki wyborów ogólnokrajowych Polacy poznali dwa dni po wyborach.

- Pierwsze posiedzenie Sejmu prezydent zwołał dopiero na 12 listopada. Jest czas. Trzeba te wszystkie wątpliwości rozstrzygnąć. To normalna sprawa, po każdych wyborach były takie protesty - powiedział.

Kiedy decyzje ws. nowego rządu?

Jacek Sasin mówił również, że nie sądzi, aby obóz rządzący zwlekał ze sformowaniem nowego gabinetu. - Tym bardziej, że mamy zobowiązania, które złożyliśmy Polakom, również te na pierwsze sto dni nowego parlamentu i rządu. Jesteśmy zdeterminowani, by tego dotrzymać - zadeklarował.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Jerzy Kwieciński: Ministerstwo Skarbu Państwa jest potrzebne

Wicepremier zapowiedział, że szefem rządu pozostanie Mateusz Morawiecki, a uzgodnienia dotyczące pozostałych personaliów w rządzie wciąż trwają. - Wszystkie informacje, które w mediach się pokazują o rzekomych kłótniach, podziałach, braku możliwości porozumienia, to płonne nadzieje opozycji - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Jacek Sasin (wicepremier)

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 7.15

msze, PAP/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Sobolewski: opozycja podnosi larum, a sama składa protesty wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:56
- Złożyliśmy protest zgodnie z kodeksem wyborczym. Opozycja podniosła larum, a dziś sama złożyła trzy protesty wyborcze - mówił Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń