P. Zgorzelski o W. Kosiniaku-Kamyszu w wyborach prezydenckich: namawiamy go na start

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 08:37
- Jako grono najbliższych współpracowników, namawiamy prezesa (PSL - red.), aby zdecydował się na ten start - mówi w "Sygnałach Dnia" poseł PSL Piotr Zgorzelski o ewentualnej kandydaturze Władysława Kosiniaka-Kamysza na prezydenta Polski.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Zgorzelskim (Jedynka/ Sygnały Dnia)
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Zgorzelskim (Jedynka/ Sygnały Dnia)

Piotr Zgorzelski potwierdził, że Polskie Stronnictwo Ludowe chciałoby, żeby Władysław Kosiniak-Kamysz ubiegał się w przyszłorocznych wyborach o urząd prezydenta Polski.

Współpracownicy namawiają W. Kosiniaka-Kamysza

Duda pap 1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Kto będzie rywalem dla Andrzeja Dudy?

- Jego decyzja jeszcze nie jest ostateczna, ale my jako grono najbliższych współpracowników, namawiamy prezesa (PSL - red.), aby zdecydował się na ten start. Zmiana na fotelu prezydenta może rozbić ten trwający już od wielu lat duopol PO-PiS i pokazać, że można "rozbetonować" tę scenę polityczną - przekazuje Piotr Zgorzelski.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wyborcze starcie A. Dudy i D. Tuska? "Prezydent nikogo się nie boi"

Zdaniem posła PSL, jeśli "Władysław Kosiniak-Kamysz wyjdzie i będzie uczestniczył w debatach, tak jak to robił i nie chował się, to ma największe szanse" na zwycięstwo w wyborach. Polityk argumentuje, że prezes PSL skupia elektorat, który chce spokoju i racjonalności.

Kto marszałkiem Senatu?

"Gazeta.pl" informuje, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem na marszałka Senatu jest Sławomir Rybicki z Platformy Obywatelskiej. Według informacji portalu, w prezydium Senatu mieliby zasiąść również: Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy, Michał Kamiński lub Jan Filip Libicki z PSL, Stanisław Karczewski z PiS i Barbara Zdrojewska z PO.

schetyna 1200 pap.jpg
Grzegorz Schetyna: chcemy międzynarodowej kontroli ponownego przeliczenia głosów

- To są tylko "bujdy na resorach". Na szczęście żadna gazeta nie będzie ustalała, kto będzie marszałkiem w nowym Senacie, tylko ustalić to musi większość, która wśród opozycyjnych partii wyłoni wspólnego kandydata. Każda inna próba narzucenia kandydata skończy się tak jak z panem marszałkiem Borusewiczem, gdzie niemalże ogłoszono, że jest marszałkiem i została ta kandydatura skutecznie "spalona". Teraz, jeżeli ktoś chce, aby także pan Rybicki za chwilę przestał być poważnym kandydatem, to proszę, ogłaszajcie sobie - denerwuje się Piotr Zgorzelski.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kazimierz Smoliński: opozycja w Senacie będzie jeszcze bardziej totalna

Poseł PSL wyklucza koalicję z PiS

Poseł PSL informuje, że robocze rozmowy między ugrupowaniami opozycyjnymi odnośnie Senatu jeszcze się nie rozpoczęły. Piotr Zgorzelski twierdzi również, że PSL wyklucza koalicję z PiS w Senacie. - Jesteśmy ugrupowaniem opozycyjnym i chcemy, aby kandydat na marszałka Senatu został wyłoniony w gronie partii opozycyjnych - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 7.39

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin o protestach wyborczych: wątpliwości trzeba rozstrzygnąć

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 07:40
- To normalna sprawa, po każdych wyborach były takie protesty i sytuacje, że głosy trzeba było przeliczać ponownie - powiedział na antenie Jedynki o protestach ws. wyników wyborów do Senatu wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń