Prof. R. Wiśniewski: festiwal Eufonie to szansa na żywe obcowanie z muzyką

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 08:41
- Każdy koncert to szansa na żywe obcowanie z muzyką. Podczas II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie będzie można usłyszeć piękne dźwięki. Od muzyki symfonicznej, przez elektroniczną, po jazz i folk - mówił na antenie Jedynki szef Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.
Audio
  • Prof. Rafał Wiśniewski: chcemy zachęcić słuchaczy do odkrywania muzyki Europy Środkowo-Wschodniej (Sygnały dnia/Jedynka)
Prof. Rafał Wiśniewski
Prof. Rafał WiśniewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Eufonie mat-pras-1200.jpg
"Weekend kulturalny". Na II festiwalu Eufonie zachwyci ponad 600 artystów z 20 państw

15 listopada rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie. - Pięknie dźwięki rozbrzmiały w zeszłym roku i w tym roku, w tej formule, chcemy również zachęcić słuchaczy - nie tylko z Polski - żeby odwiedzali nasz kraj oraz żeby słuchali muzyki, która łączy wschód i zachód, pokazując dorobek Europy Środkowo-Wschodniej - mówił gość radiowej Jedynki.

- W zeszłym roku było 500 artystów, w tym będzie o 140 więcej - z 20 państw. Co istotne, mamy trzy wielkie prapremiery, osiem premier i piętnaście koncertów, a przede wszystkim połączenie różnych gatunków i stylów. Mamy muzykę symfoniczną, pojawia się muzyka elektroniczna, jazz, folk, to co najlepsze w muzyce etnicznej... Zachęcamy, żeby pojawić się w Filharmonii Narodowej czy Zamku Królewskim - podkreślił prof. Rafał Wiśniewski.

Organizatorami Festiwalu są: Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patroni medialni: Polskie Radio S.A., Telewizja Polska S.A., TVP Kultura, PAP, Presto.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Gość: prof. Rafał Wiśniewski (szef Narodowego Centrum Kultury)
ProwadzącyHenryk Szrubarz
Data emisji: 26.10.19
Godzina emisji: 7.15

pb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne bogactwo na 2. festiwalu Eufonie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:21
Gościem audycji będzie prof. Rafał Wiśniewski - dyrektor Narodowego Centrum Kultury, organizatora II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE.
rozwiń zwiń