Wojciech Konieczny: będzie wspólny kandydat opozycji na marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 08:48
- Myślę, że będzie wspólny kandydat opozycji na marszałka Senatu - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce senator z ramienia SLD.
Audio
  • Wojciech Konieczny o nowym marszałku Senatu (Sygnały dnia/Jedynka)
Wojciech Konieczny
Wojciech KoniecznyFoto: PAP/Rafał Guz

W wyniku wyborów PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. KO - 43 mandaty. PSL - 3, a KW SLD – 2. W Senacie zasiądą także Lidia Staroń (Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi) oraz Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz), Krzysztof Kwiatkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego) oraz Stanisław Gawłowski (Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska). Trzej ostatni są kojarzeni z opozycją, co powoduje, że wszystkie ugrupowania opozycyjne razem dysponują w Senacie większością 51 senatorów.

muller piotr 1200.jpg
Piotr Müller: ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona

- Marszałkiem Senatu zostanie ta osoba, która będzie miała poparcie większości senatorów. Z przebiegu zdarzeń, które możemy obserwować wygląda na to, że 51 senatorów jest po stronie opozycyjnej i pewnie z tej grupy będzie wybrany marszałek - mówi w Jedynce Wojciech Konieczny.

"Zmienianie reguł w trakcie gry"

Gość Jedynki, odnosząc się do doniesień medialnych jakoby Platforma Obywatelska miała przygotowywać projekt zmian regulaminu Senatu, podkreślił, że nie podoba mu się ten pomysł.

- To zmienianie reguł w trakcie gry. Reguły są jakie są. wszystkie strony sceny politycznej powinny się dostosować i grać fair - zaznacza. 

Senator - jako przewodniczący rady naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej - mówił także o tym, co wspólnego ma dzisiejszy PPS z przedwojennym PPS. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Wojciech Konieczny (senator SLD, Polska Partia Socjalistyczna)

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 8.15

kh

Czytaj także

K. Rogacin: PO jest w złej sytuacji, Lewica może zostać główną siłą opozycyjną

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 19:36
- Kolejne wybory, które Lewica miałaby spędzić jako trzecia siła, oznaczałyby stagnację. A teraz Platforma jest w tak złej pozycji, w jakiej chyba nie była jeszcze nigdy, więc jeśli nie teraz, to kiedy? - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Rogacin odnosząc się do pomysłu zajęcia miejsca PO przez Lewicę na polskiej scenie politycznej. Gościem PR24 był również Paweł Badzio.
rozwiń zwiń