B. Dolniak: tworzenie koalicji pokazało, że przynosi to pozytywne rezultaty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:46
- Jeśli coś przynosi pozytywne rezultaty, lepiej to poprawiać, wzmacniać, niż niweczyć. Dlatego myślę, że będziemy tworzyć szeroką koalicję również w przyszłym Sejmie, który ma rozpocząć swoje działanie 12 listopada - powiedziała w "Sygnałach Dnia" Barbara Dolniak, posłanka KO, wicemarszałek Sejmu.
Audio
  • Barbara Dolniak: najważniejsze są wybory prezydenckie (Sygnały Dnia/Jedynka)
Barbara Dolniak
Barbara DolniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Barbara Dolniak podkreśliła, że określone stanowiska w Sejmie pomagają w działaniu, ale "najważniejsze jest to, co chcemy realizować, nasz cel i zadanie". - Od samego początku, odkąd Nowoczesna powstała, mówimy o gospodarce, to jest jeden z priorytetów - dodała wicemarszałek Sejmu. 

- To gospodarka, prawidłowe jej funkcjonowanie, nakręca funkcjonowanie państwa. Stwarza warunki i dostarcza finansów do działania - powiedziała posłanka KO. Dodała, że kolejne priorytety jej formacji to służba zdrowia i demokracja. - Te cztery lata pokazały, jak w sposób nierozważny, niewłaściwy można zniszczyć demokrację - oceniła polityk, dodając, że najwyższy czas to zmienić.

Najważniejsze wybory prezydenckie

Jak powiedziała Barbara Dolniak, w minionych wyborach w porównaniu z PiS opozycja otrzymała prawie milion głosów więcej, "tylko sposób liczenia spowodował, że taki jest układ w Sejmie".

Polityk zaznaczyła, że przed nami najważniejsze wybory, czyli wybory prezydenckie, a głową państwa powinna być osoba, która będzie miała odwagę w sprawowaniu władzy. - Nie może być uzależniona od partii politycznej i kierować się tym, czego od niego żąda określona partia polityczna. Powinna kierować się interesem obywatela - dodała.

- Funkcja prezydenta to funkcja, którą winien sprawować człowiek odważny. Jeszcze chwila i opozycja wyłoni swojego kandydata - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Barbara Dolniak (wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 29.10.2019 

Godzina emisji: 8.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch o opozycji: chcą realizować wendettę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:25
"Rząd ratunku narodowego", o którym mówił Sławomir Neumann miałby połączyć KO, PSL, Lewicę i Konfederację. Prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych powiedział w "Sygnałach dnia", że spoiwem tych formacji mogłaby być tylko chęć rządzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Maciejewska: ponowne licznie głosów próbą zastraszania społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:31
- Próby ponownego liczenia głosów są mechanizmem obronnym PiS i próbą zastraszania społeczeństwa. Ponownie liczone głosy mają być tam, gdzie PiS nie podoba się wynik wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska z Wiosny.
rozwiń zwiń