J. Cieszyński: chcemy, by e-usługi były dostępne w służbie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 09:49
- Celem naszego rządu jest, żeby te funkcje, które Polacy znają z prywatnej służby zdrowia wprowadzać też do systemu publicznego, do tego, za co płaci Narodowy Fundusz Zdrowia - zadeklarował na antenie Jedynki Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.
Audio
  • Janusz Cieszyński: e-zdrowie to wykorzystanie technologii tam, gdzie się sprawdza (Sygnały dnia/Jedynka)

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że program e-zdrowie ma rozszerzyć możliwości kontaktu pacjentów z lekarzami za pomocą nowoczesnych technologii.

ZOBACZ TAKŻE
Fantom 1200x660.jpg
Polski fantom pomoże w radioterapii

Znajome rozwiązania

- E-zdrowie to możliwość korzystania z usług medycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które znamy z innych dziedzin życia - powiedział wiceszef resortu zdrowia. W jego opinii w programie tym nie ma nic, czego obywatele "nie znaliby np. z bankowości czy administracji". 

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Konstanty Radziwiłł: zależy nam na tym, by leczenie w Polsce miało odpowiednią jakość

Janusz Cieszyński podkreślił, że obecnie można dopisać się do rejestru wyborców czy sprawdzić liczbę karnych punktów nie wychodząc z domu. - Chcemy, żeby kolejne takie usługi były dostępne także w ochronie zdrowia - zadeklarował. 

Wiceminister zaznaczył, że dzięki programowi e-zdrowie będzie można na odległość: skonsultować się z lekarzem, otrzymać od niego receptę, a także zwolnienie lekarskie.

ZOBACZ TAKŻE
PAP Łukasz Szumowski 1200.jpg
Minister zdrowia o SOR-ach: wdrożony system skraca tam kolejki

"Wykorzystanie technologii tam, gdzie się sprawdza"

- Już dziś w ochronie zdrowia w Polsce, tylko dotychczas jedynie w prywatnej jej części, takie telewizyty funkcjonują. Naszym celem, jako rządu, jest, żeby te funkcje, które Polacy znają z prywatnej służby zdrowia wprowadzać też do systemu publicznego, do tego, za co płaci NFZ - mówił.

Janusz Cieszyński uważa, że takie technologiczne wsparcie "nie zastąpi tradycyjnej wizyty, tylko będzie jej dobrym uzupełnieniem". - To wykorzystanie technologii tam, gdzie ona się sprawdza i może nam ułatwić życie - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Janusz Cieszyński (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 7.40

msze, IAR/kh

Czytaj także

Łukasz Szumowski: ostatnie cztery lata to czas inwestycji w nowych lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 19:29
W ciągu ostatnich czterech lat liczba pracujących lekarzy zwiększyła się o około 11 tys., a pielęgniarek i położnych o niemal 20 tys. - powiedział na antenie Radia Maryja minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń