X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin o powołaniu Ministerstwa Zasobów Narodowych: trzeba skonsolidować spółki Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 09:05
- Jestem zdecydowanym zwolennikiem powołania Ministerstwa Zasobów Narodowych. Postulowałem to od dłuższego czasu, jednocześnie przyznając się do własnego błędu, ponieważ kiedyś byłem za likwidacją Ministerstwa Skarbu - powiedział w radiowej Jedynce wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Jarosław Gowin o planach powołania nowego resortu (Sygnały dnia/Jedynka)

Ministerstwo Skarbu Państwa istniało w latach 1996-2016. Zostało zlikwidowane w czasach rządu Beaty Szydło. Ostatnim ministrem skarbu w tym rządzie był Dawid Jackiewicz, a "likwidatorem" MSP Henryk Kowalczyk. Nadzór nad spółkami skarbu państwa został rozdzielony między różne resorty.

Czytaj więcej
Posiedzenie rządu KPRM-663.jpg
Nowy resort w rządzie. Wicepremier o kolejnych szczegółach

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Stanisław Karczewski: powstanie ministerstwo skarbu, pokieruje nim Jacek Sasin

Jarosław Gowin podkreślił, że "w momencie, gdy spółki państwowe trafiły pod skrzydła różnych ministerstw, to przestały ze sobą współpracować". - Trzeba na powrót skonsolidować spółki Skarbu Państwa. One powinny mieć jasne przywództwo i realizować wspólne projekty, a nie bezsensownie ze sobą rywalizować albo się ignorować - powiedział.

Wzrost innowacyjności

Wicepremier podkreślił, że "dzięki konsolidacji ma być lepiej wykorzystywany potencjał badawczo-rozwojowy". - Mamy spektakularny sukces. Niedawno GUS opublikował badania, z których wynika, że w 2018 roku nastąpił 25-procentowy wzrost nakładów na badania i rozwój, ale niestety w niewielkim stopniu dotyczy to spółek państwowych. W tym temacie jest więc jeszcze dużo do zrobienia - mówił lider Porozumienia.

Czytaj więcej
shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
Znamy kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Partia podała nazwiska

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ł. Schreiber: dla opozycji tydzień bez awantur to tydzień stracony

Jarosław Gowin odniósł się również do zgłoszenia przez Prawo i Sprawiedliwość nowych kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którymi zostali: Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch. - PiS zaproponowało te kandydatury i one nie były uzgadniane z Porozumieniem. Wkrótce nasi posłowie się spotkają i będziemy rozmawiać z koalicyjnymi partnerami o tych osobach - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier)

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 7.15

jp/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 08:50
- Będą nowe twarze. Ministrami konstytucyjnymi będą osoby, które nimi jeszcze nie były - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik rządu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: powstanie Ministerstwa Skarbu niemal przesądzone

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 14:59
Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że nie należy się spodziewać rewolucji, jeśli chodzi o skład nowego rządu. Polityk podkreślił, że nowy gabinet będzie "rządem kontynuacji i przyspieszenia", zwłaszcza w obszarach energetyki i gospodarki.
rozwiń zwiń