Jacek Ozdoba: deweloperzy w Warszawie mają zielone światło

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 08:11
- Świat deweloperów jest wspólnym punktem afery reprywatyzacyjnej i sprawy Artura W. - powiedział Jacek Ozdoba w "Sygnałach dnia"
Audio
  • Jacek Ozdoba: deweloperzy w Warszawie mają zielone światło (Sygnały dnia/Jedynka)

Wszystkie warunki zabudowy i pozwolenia na budowę z ostatnich lat muszą zostać prześwietlone przez agentów CBA - postuluje Jan Śpiewak po aferze z zatrzymaniem burmistrza Włoch Artura W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł od dewelopera.

- Teraz należy zweryfikować, ile tych decyzji było wydawanych na tego dewelopera. To nie jest osoba, która ma tylko w jednym miejscu działkę, on funkcjonuje w różnych spółkach - powiedział Jacek Ozdoba, poseł elekt, a wcześniej radny Warszawy. - Problem związany z działaniem samorządu w Warszawie polega na tym, że rzeczywiście takie decyzje są wydawane, a świat deweloperów zazwyczaj ma zielone światło - dodał.


1200_7x24_PR24_Free.jpg
7x24. Jacek Ozdoba: PO i Warszawa to tematy wielu afer. CBA ma tu dużo pracy

Gość Jedynki ocenił, że co do zasady to deweloper dyktuje warunki miastu i zabudowuje tereny nawet takie jak kliny napowietrzające. Przypomniał, że już w 1914 roku  powstały pierwsze szkice klinów napowietrzających w Warszawie i już wtedy było wiadomo, że są potrzebne. - W wolnej Polsce po 89 roku za rządów PO te kliny są zabudowywane - podkreślił i zapytał jak to się ma do walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Jacek Ozdoba wskazał, że sama Hanna Gronkiewicz-Waltz w pewnym momencie przyznała, że w Warszawie funkcjonowała zorganizowana grupa przestępcza, która - jak ocenił - w pewnym sensie łączy Artura W. i aferę reprywatyzacyjną, ponieważ tym wspólnym punktem jest świat deweloperów.

- Jako samorządowiec jestem przekonany, że to nie jest jedyny Artur W. - podkreślił polityk. - Składałem wielokrotnie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie we wszystkich przypadkach udało się złapać kogoś za rękę, część postępowań jest prowadzona - poinformował.

W audycji mówiono też o pracach komisji weryfikacyjnej i związanych z jej decyzjami wyrokach sądu. Poruszono też temat zmiany nazw ulic w Białymstoku i Żyrardowie, których patronami byli odpowiednio Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" i August Fieldorf "Nil".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jacek Ozdoba 

Data emisji: 5.11.2019 

Godzina emisji: 7.40

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szpądrowski: zatrzymany burmistrz Artur W. nie mógł działać sam

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:01
- Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. nie mógł działać sam. Warunków zabudowy nie wydaje sam burmistrz. Świadomie lub nieświadomie inni urzędnicy w tej procedurze brali udział - powiedział w PR24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS. Gościem audycji był także Paweł Sawicki, radny KO.
rozwiń zwiń