Antoni Macierewicz: w tej kampanii prezydenckiej może być trudniej niż pięć lat temu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:00
Według Antoniego Macierewicza, marszałka seniora i posła Prawa i Sprawiedliwości, zbliżająca się kampania prezydencka może być trudniejsza niż ta sprzed pięciu lat. - Wtedy sytuacja była jasna. Wydawało się, że kandydat PiS nie ma szans. Teraz jest inaczej, co może tworzyć pewne uspokojenie i złudzenie po stronie patriotycznej - powiedział Macierewicz. 
Audio
  • Antoni Macierewicz o kampanii prezydenckiej (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Andrzej Duda zdecydował we wtorek, że wyznaczy na stanowisko marszałka seniora Antoniego Macierewicza. O czym będzie mówił na pierwszym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 12 listopada?

- Moje wtorkowe wystąpienie w Sejmie skupi się wokół wartości, które są dla Polaków najważniejsze, a które potwierdzili w tak spontaniczny i zdecydowany sposób w tych wyborach parlamentarnych - powiedział Macierewicz w "Sygnałach dnia".

borys_budka_1200.jpg
Borys Budka zdradza, kiedy Platforma Obywatelska wskaże kandydata na prezydenta

- Nie ma wątpliwości, że kwestia niepodległości Polski jest najważniejszą wartością, od której zależą wszystkie inne - dodał. Marszałek potwierdził też, że weźmie udział w posiedzeniu Senatu, które odbędzie się w tym samym dniu. 

Decyzja Donalda Tuska

Antoni Macierewicz odniósł się także do decyzji Donalda Tuska dotyczącej niekandydowania w wyborach prezydenckich. - Widać, że w środowisku opozycji komunistycznej, liberalnej nie ma jasności, co dalej zrobić i że są możliwe różne warianty rozwiązań - mówił. 

- Jedno w wystąpieniu Donalda Tuska było ważne. Przyznanie się do odpowiedzialności za złe działania, czyny, decyzje obciążające Polskę i jego własną formację oraz jego samego. To ważna i trafna ocena tamtych ośmiu lat - kontynuował marszałek senior. 

Według Macierewicza zbliżająca się kampania prezydencka może być trudniejsza niż ta sprzed pięciu lat. - Wtedy sytuacja była jasna. Wydawało się, że kandydat PiS nie ma szans. Teraz jest inaczej, co może tworzyć pewne uspokojenie i złudzenie po stronie patriotycznej - ocenił. 

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Antoni Macierewicz (poseł PiS, marszałek senior)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina: 7:15

kad/kh

Czytaj także

Jacek Liziniewicz: kandydata PO na prezydenta czeka niezwykle trudne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 19:47
- Być może okaże się, że to PSL będzie miało głównego kandydata na prezydenta. Magia Donalda Tuska nadal jeszcze na niektórych działa i jeśli pobłogosławi on Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PO czeka bardzo trudne zadanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń