Stanisław Karczewski: kontynuujmy dzieło ojców niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 07:23
- Kontynuujmy dzieło ojców niepodległości, oparte na naszej tradycji, wierze i na naszych korzeniach - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.
Audio
  • Stanisław Karczewski: kontynuujmy dzieło ojców niepodległości (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Stanisław Karczewski: kontynuujmy dzieło ojców niepodległości (Sygnały dnia/Jedynka)

Świętujemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. W poniedziałek, 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W całym kraju odbędą się dziesiątki imprez, których głównymi bohaterami będą żołnierze, wojsko i odzyskana niepodległość. 

1200_11_listopada_niepodległość_East_News.jpg
Dziś obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

- To jest wspaniały czas dla Polski i musimy go dobrze wykorzystać. Cieszmy się z tego - mówił Stanisław Karczewski, składając słuchaczom życzenia z okazji Święta Niepodległości. - Kontynuujmy dzieło ojców niepodległości, oparte na naszej tradycji, wierze, na naszych korzeniach. Musimy dbać o to wszystko, o nasze granice, bezpieczeństwo energetyczne, polityczne - przyznał marszałek senatu.

>>>POLSKA NIEPODLEGŁA - zobacz serwis specjalny Polskiego Radia<<<

Gość radiowej Jedynki stwierdził, że ważne jest, abyśmy "mogli chodzić w Europie z wysoko podniesionym czołem i mówić, że Polska to ważny kraj, żeby Polska była szanowana nie tylko w Europie, ale także na świecie". - Ważne zadanie stoi przed politykami, należy prowadzić odpowiednią politykę historyczną, abyśmy pamiętali o naszych bohaterach, o tych, którzy walczyli, tracili życie. To właśnie musimy przekazywać następnym pokoleniom, ponieważ to one będą budowali przyszłą Polskę - powiedział. 

Bez wiz do USA

Od poniedziałku Polska dołącza do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP). By pojechać do USA nie będzie już konieczna wiza, a tylko znacznie prostsza do uzyskania i tańsza zgoda w elektronicznym systemie autoryzacji (ESTA).

- To symboliczne, ponieważ w ten dzień możemy lecieć do USA bez wiz, ale także jest to bardzo ważne. Walczyliśmy o to, dbaliśmy, chcieliśmy i wreszcie mamy. To wielki sukces Polaków, polskiej dyplomacji i Andrzeja Dudy - mówił Stanisław Karczewski.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Stanisław Karczewski, marszałek Senatu

Data emisji: 11.11.2019

Godzina: 7.15

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niepodległa do hymnu": Polacy zaśpiewają go wspólnie 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 10:52
- 46 procent Polaków deklaruje udział w obchodach Święta Niepodległości. Ta liczba co roku wzrasta. Obserwujemy, że Polacy z roku na rok oczekują czegoś innego w ramach współczesnego patriotyzmu - mówił w Jedynce Jan Kowalski, dyrektor biura programu Niepodległa. Zachęcał do udziału w akcji "Niepodległa do hymnu" - bo, jak mówił, nic tak nie łączy Polaków jak hymn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęły się społeczne obchody Święta Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 10:19
W Warszawie rozpoczęły się społeczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości organizowane są w przededniu święta przypadającego 11 listopada i są połączone z obchodami "miesięcznicy smoleńskiej".
rozwiń zwiń