X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Zalewski: równowaga między sejmem i senatem dobrze zrobi polskiej demokracji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:57
- Jestem przekonany, że Tomasz Grodzki zostanie marszałkiem senatu - ocenił w "Sygnałach dnia" Paweł Zalewski, poseł PO. Polityk mówił m.in. o sytuacji w klubie parlamentarnym PO oraz polskiej polityce zagranicznej.
Audio
  • P. Zalewski: równowaga między Sejmem i Senatem dobrze zrobi polskiej demokracji

Gość radiowej Jedynki ocenił, że "PiS przez ostatnie cztery lata w sejmie i w senacie pokazywał, jak bardzo niedemokratyczną jest partią". - PiS, gdy było w opozycji, głosiło pakiet demokratyczny, by później, gdy zdobyło władzę, o tym pakiecie zapomnieć - powiedział Paweł Zalewski. Dodał, że "równowaga między sejmem i senatem dobrze zrobi polskiej demokracji". 12 listopada odbędą się pierwsze posiedzenia obu izb parlamentu nowych kadencji.

Odnosząc się do wyborów wewnątrz PO, poseł wymieniał zasługi Grzegorza Schetyny. - Nie wydaje mi się, żeby Grzegorz Schetyna zrezygnował z kandydowania na szefa PO. On jest jednym z twórców Koalicji Obywatelskiej, bez niego by się to nie udało. On jest także jednym z twórców porozumienia, które doprowadziło do zwycięstwa opozycji w senacie. Teraz czas na wybory prezydenckie - powiedział gość audycji.

Polska a UE

Paweł Zalewski odniósł się także do polskiej polityki zagranicznej. - Jeżeli nastąpi wyodrębnienie spraw europejskich z MSZ, to jest to koniec MSZ. W tym sensie, że MSZ traci swoją kluczową rolę koordynatora polskiej polityki europejskiej i zagranicznej - mówił polityk PO.

Jak ocenił gość "Sygnałów dnia", połączenie w 2010 roku Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komitetu Integracji Europejskiej bardzo wzmocniło polską politykę na zewnątrz.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Zalewski (poseł PO)

Data emisji: 12.11.2019

Godzina: 8.15

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej wskazał szefa klubu KO

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:27
Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej rekomenduje Borysa Budkę na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, a na wicemarszałka Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Nominacji kandydata na prezydenta dokonać ma w grudniu Konwencja Krajowa PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: to jest rząd kontynuacji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 07:23
- Są pewne zmiany strukturalne, o których mówił premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Sytuacja będzie się rozwijać w sposób bardzo klarowny - mówił o nowym składzie rządu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: do powołania nowego rządu mało czasu, ale zdążymy podpisać porozumienie z PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:10
- Zręby porozumienia koalicyjnego z PiS są już gotowe. Do ustalenia pozostały tylko szczegóły. Zobaczymy, kiedy to porozumienie zostanie podpisane i choć jest już mało czasu do powołania nowego rządu, to wszystko wskazuje na to, że do tego czasu zdążymy - powiedział w "Sygnałach dnia" Kamil Bortniczuk, poseł wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy Porozumienia Jarosława Gowina.
rozwiń zwiń