Paweł Lisiecki: jest nadzieja, że prace Sejmu będą wyglądały inaczej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 08:00
- PiS ma największy klub, 48 senatorów, ale jeżeli pozostali senatorowie dogadali się, że chcą wybrać innego marszałka, to wybrali innego marszałka – powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Lisiecki z PiS o wyborze prezydium Senatu. Odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego o końcu "totalnej opozycji".
Audio
  • Paweł Lisiecki: jest nadzieja, że ze strony opozycji będzie współpraca (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak powiedział gość radiowej Jedynki, "rzeczywistość często weryfikuje różnego rodzaju wizje". Dodał, że była możliwość, że PiS mogło mieć marszałka Senatu. - Senatorowie niezależni uznali, że poprą pana marszałka Grodzkiego, a nie marszałka Karczewskiego – zaznaczył Paweł Lisiecki. - Rozmowy na pewno były prowadzone – wyjaśnił.

Odnosząc się do słów Grzegorza Schetyny o końcu totalnej władzy oraz odpowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o końcu totalnej opozycji, Paweł Lisiecki zaznaczył, że w czasie poprzedniej kadencji "dosyć często dochodziło do kompletnie niepotrzebnych zachowań niektórych posłów i to w dużej mierze rzutowało na prace Sejmu i jego postrzeganie".

"Jest nadzieja"

- Mam nadzieję, że w tej chwili będzie inaczej. Może to płonne nadzieje, bo jak znam niektórych krewkich posłów, mogą próbować destabilizować pracę Sejmu, próbując jednocześnie nabić sobie trochę punktów. Jest natomiast nadzieja, że prace Sejmu będą inaczej wyglądały, że to nie będzie ze strony opozycji totalne negowanie, a jednak współpraca - powiedział Paweł Lisiecki.

Dodał, że ważne jest pytanie, jak senatorowie będą podchodzili do propozycji wychodzących z Sejmu. - Przypominam jednocześnie, że ostateczną decyzję podejmuje jednak Sejm - podkreślił polityk.

Gość audycji mówił również o możliwych kandydatach na prezydenta w nadchodzących wyborach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 13.11.2019

Godzina: 7:15

pg/kh

Czytaj także

Paweł Zalewski: równowaga między sejmem i senatem dobrze zrobi polskiej demokracji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:57
- Jestem przekonany, że Tomasz Grodzki zostanie marszałkiem senatu - ocenił w "Sygnałach dnia" Paweł Zalewski, poseł PO. Polityk mówił m.in. o sytuacji w klubie parlamentarnym PO oraz polskiej polityce zagranicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: proszę, żeby język debaty nie był radykalny, ale był językiem szacunku

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 21:01
- Proszę, żeby język debaty nie był radykalny, żeby język debaty był językiem szacunku - apelował do posłów podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji Andrzej Duda. Prezydent uczestniczył także w inauguracyjnym posiedzeniu Senatu X kadencji.
rozwiń zwiń