Piotr Müller: mam nadzieję, że marszałek Senatu nie będzie źle mówił o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 09:26
Rzecznik rządu Piotr Müller w "Sygnałach dnia" wyraził zdziwienie zapowiedziami nowego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o prowadzeniu własnej polityki zagranicznej. Wyjaśnił, że są do tego uprawnione ściśle określone władze.
Audio
  • Rzecznik rządu o możliwej dacie exposé premiera: najprawdopodobniej będzie to wtorek (Sygnały dnia/Jedynka)

- Dziwi mnie trochę wypowiedź pana marszałka, zresztą nie ta jedna, ale też wcześniejsze zapowiedzi wizyt w Stanach Zjednoczonych - powiedział Piotr Müller.

Tomasz-Grodzki-Senat-pap-1200.jpg
T. Grodzki: nie zastanawiam się nad kandydowaniem na prezydenta Polski

Gość radiowej Jedynki wyjaśnił, że marszałek Senatu nie może prowadzić samodzielnej polityki zagranicznej. – Nikt nikomu nie zabroni wyjeżdżać za granicę, ale czym innym jest reprezentować stanowisko Rzeczpospolitej Polskiej, może je reprezentować za granicą Rada Ministrów lub osoba przez nią upoważniona, albo Prezydent RP – podkreślił rzecznik rządu.


- Na przykładzie posłów do Parlamentu Europejskiego, posłów z Platformy Obywatelskiej, wyobrażam sobie, że ktoś za granicą może przedstawiać stanowisko, które delikatnie mówiąc nie jest korzystne dla Polski, lub w sposób nieuprawniony mówi źle o Polsce, natomiast mam nadzieję, że to nie będzie Marszałek Senatu – powiedział Piotr Müller.

Powołanie rządu

Polityk zapewnił, że premier w najbliższych dniach zadecyduje o nieobsadzonym ministerstwie sportu. – Mateusz Morawiecki nie przekazał wniosku o powołanie ministra sportu, więc tymczasowo premier będzie pełnił tę funkcję. Są dwie kandydatury, które premier rozważa – zaznaczył.

Odnosząc się do możliwych dat exposé premiera rzecznik rządu powiedział, że termin to „na pewno przyszły tydzień”. - Najprawdopodobniej będzie to wtorek – zapowiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono też temat zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS oraz reakcji premiera Mateusza Morawieckiego na nieprawdziwe informacje historyczne w serialu Netflix.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 15.11.2019

Godzina emisji: 7.15

pg/kh

Czytaj także

Jakub Jałowiczor: jednak będziemy mieli opozycję totalną i skarżenie się za granicą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:17
- Nowy marszałek Senatu rzeczywiście wchodzi w swoją rolę dosyć twardo. To jednoznaczna deklaracja, że jednak będziemy mieli opozycję totalną - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Grodzki: nie zastanawiam się nad kandydowaniem na prezydenta Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 07:06
- Mamy świetną kandydatkę na prezydenta panią Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ja mam wiele pracy w Senacie - mówi Tomasz Grodzki (PO) w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Zapowiada przy tym, że Izba Wyższa przestaje być "maszynką do głosowania PiS", a pierwszą decyzją, będzie powrót flag Unii Europejskiej do foyer.
rozwiń zwiń