Krzysztof Sobolewski: poseł Tomczyk sprofanował hymn Polski jak siostry Godlewskie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:20
- Przerwa w obradach Sejmu to nie czas na spożywanie napojów wyskokowych. Ale dzięki temu później przekonałem się, że słynne siostry Godlewskie mają brata w Sejmie, bo na trybunę wyszedł poseł Tomczyk i sprofanował hymn Polski - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Sobolewski z PiS.
Audio
  • K. Sobolewski: siostry Godlewskie mają w Sejmie brata ("Sygnały Dnia")

Morawiecki desygnowanie tt-1200.jpg
Prezydent dziś powoła Radę Ministrów. Zaplanowano jej pierwsze posiedzenie

W mediach nie milkną echa eskapady posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy w czasie pracy wybrali się obiad i piwo. Wydarzenie, które oburzyło wielu Polaków, uwiecznili fotoreporterzy tabloidu "Fakt". Gość "Sygnałów Dnia" stwierdził, że jest po stronie oburzonych czytelników dziennika, bo nie jest to właściwe zachowanie. - Byliśmy w trakcie obrad pierwszego posiedzenia Sejmu RP nowej kadencji. Przerwa to nie czas na spożywanie napojów wyskokowych - powiedział.

Ale dzięki temu później przekonałem się, że słynne siostry Godlewskie mają brata w Sejmie, bo na trybunę wyszedł poseł Tomczyk i sprofanował hymn Polski. To skutki uboczne spożywania alkoholu. Cezary Tomczyk również był w gronie tych posłów Koalicji Obywatelskiej - dodał.

facebook patryk jaki f 1200.jpg
Patryk Jaki: Parlament Europejski pomylił treści i cel projektu "Stop pedofilii"

Apel do polityka PO

Krzysztof Sobolewski zaapelował na antenie Jedynki do posła Cezarego Tomczyka. - Najwięcej dobrego dla Polski pan Tomczyk zrobiłby, gdy już nie śpiewał - powiedział.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości skomentował także m.in. decyzję Parlamentu Europejskiego, który za sprawą inicjatywy Roberta Biedronia, krytykuje Polskę za to, że "planuje karać edukatorów seksualnych" oraz mówił o nadchodzących wyborach prezydenckich.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Sobolewski (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 15.11.2019

Godzina: 7:40

kstar

Czytaj także

T. Sakiewicz: z G. Schetyną jako liderem opozycja nie wygra kolejnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
- Zyskiem Prawa i Sprawiedliwości w związku z sytuacją w Senacie jest wzmocnienie Grzegorza Schetyny. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest, by Grzegorz Schetyna utrzymał się jak najdłużej. Ten lider zapewnia, że opozycja nie wygra kolejnych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna "Faktu" i publicysta Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

G. Schetyna: nie mówię "nie" ws. startu w wyborach na lidera PO

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:02
 - Zrobię wszystko, żeby PO-KO miała najlepszego przedstawiciela, który do ostatnich godzin tej kampanii będzie walczył o zwycięstwo. Jestem przekonany, że tak będzie - powiedział lider partii Grzegorz Schetyna. W jego ocenie prawybory "podniosą" partię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Budka: KO nie zgłosi kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 16:11
- Klub Koalicji Obywatelskiej nie będzie brał udziału w żadnej kolejnej próbie łamania konstytucji i w żadnym nielegalnym wyborze sędziów do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział na konferencji prasowej Borys Budka, szef klubu KO.
rozwiń zwiń