Rzeczniczka SLD: PO miała już nie mówić o podniesieniu wieku emerytalnego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 08:22
Senator PO Bogdan Zdrojewski w wywiadzie dla "Wprost" powiedział, że trzeba podnieść wiek emerytalny. - Jestem zdziwiona tą deklaracją, bo przez ostatnie cztery lata słyszałam ze strony PO, że podniesienie wieku emerytalnego w czasie kadencji PO-PSL było błędem - mówiła w "Sygnałach dnia" rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.
Audio
  • Anna Maria Żukowska o podniesieniu wieku emerytalnego (Jedynka/Sygnały Dnia)

Gość radiowej Jedynki mówiła, że obóz PO konsekwentnie głosił, iż podniesienie wieku emerytalnego pozbawiło partię władzy. - Stwierdzili, że jednak to był błąd. Przez kampanię wyborczą europejską i parlamentarną Platforma mówiła, że nie będzie wracać do tego pomysłu. Pytanie, co się stało, że znowu te głosy się obudziły w tym środowisku? - zastanawiała się Anna-Maria Żukowska.

1200_Dworczyk_Polskie_Radio.jpg
Szef KPRM: decyzja o zakończeniu współpracy z Gazpromem to wzrost bezpieczeństwa

Katarzyna Gójska zapytała też swojego gościa o sugestię Bogdana Zdrojewskiego, że największym problemem PO nie było podniesienie wieku emerytalnego, tylko fakt, że liderem partii przez ostatni cztery lata był Grzegorz Schetyna.

- To jest osobista rywalizacja pana Zdrojewskiego i Schetyny. Lider ma wpływ na wynik wyborczy, ale wówczas Grzegorz Schetyna nie był liderem, była nim premier Ewa Kopacz. Zatem trudno powiedzieć, że to przez Grzegorza Schetynę w 2015 roku Platforma przegrała wybory - oceniła rzeczniczka SLD.

"PO jest jak magma"

Anna-Maria Żukowska mówiła, że znaków zapytania dotyczących wiarygodności Platformy było dużo.

Skarżyński1200.jpg
Prof. Henryk Skarżyński: kontynuujemy ze specjalistami to, co zaczęliśmy z Polskim Radiem

- Były na przykład decyzje dotyczące oceny projektu 500+. Lewica nie miała problemu, by powiedzieć jednoznacznie, że jest on dobry - przypomniała polityk, dodając, że jej ugrupowanie nie miało takiego „rozjazdu jak PO, gdzie część polityków mówiła, że gospodarka się zawali, a cześć, że to jest dobry projekt”.

- Pytanie, gdzie się pozycjonuje Platforma Obywatelska na płaszczyźnie ideowej czy jest socjaldemokracją, chadecją, czy to ugrupowanie neoliberalne. - Tu jest taka duża magma, która raz płynie w jedną stronę, a raz w drugą - oceniła gość "Sygnałów dnia".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
GośćAnna-Maria Żukowska (rzeczniczka SLD)
Data emisji: 18.11.2019
Godzina emisji: 08.15

pkur/kh

Czytaj także

W. Skurkiewicz: rząd Mateusza Morawieckiego spełnia wymogi dzisiejszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 11:30
- Nowy rząd jest w znacznej mierze kontynuacją, ale rządem również na nowe wyzwania. Układ, który stworzył premier Mateusz Morawiecki, będzie zgodnie z oczekiwaniami i wymogami dzisiejszych czasów - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz z PiS. Gośćmi audycji byli również Anna Maria Żukowska z SLD, Paweł Kowal z KO, Stanisław Bukowiec z Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller o exposé premiera: będzie bez bicia rekordu długości

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 11:50
- Nie będziemy bić rekordu Donalda Tuska z 2007 r., bo jak się okazało, długość exposé nie przeszła później w jakość rządzenia. Dlatego my w tym kierunku nie idziemy - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń