R. Fogiel o exposé: konserwatywna polityka nie musi być niedzisiejsza

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 07:50
- Nie wiemy o czym dokładnie premier będzie mówił. To sformułowanie o realizowaniu konserwatywnych idei w nowoczesny sposób jest bardzo celne. Konserwatywna polityka nie musi być niedzisiejsza - mówił na antenie radiowej Jedynki rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Audio
  • Radosław Fogiel: mamy za sobą cztery lata doświadczenia (Sygnały dnia/Jedynka)
czarnecki ryszard_1200.jpg
R. Czarnecki o exposé: dobrze, że premier będzie mówił o polityce międzynarodowej

"Wyzwania i choroby cywilizacyjne, gospodarka 4.0, podkreślenie konserwatywnych wartości, zwłaszcza na tle spraw rodziny, sprawy gospodarcze, rozwojowe, większy udział obywateli w administracji" - według "Rzeczpospolitej" to niektóre z kwestii, które pojawią się w exposé premiera Mateusza Morawieckiego.

- To pierwsza moja wizyta w parlamencie w tym charakterze. Muszę powiedzieć, że jest to pewne nowe doświadczenie - śledzenie polityki z pozycji głosującego. Dzisiaj kolejne nowe doświadczenie - exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Nie wiemy, o czym dokładnie premier będzie mówił. To sformułowanie o "realizowaniu konserwatywnych idei w nowoczesny sposób" jest bardzo celne. Konserwatywna polityka nie musi być postrzegana schematycznie, to zbiór pewnych zasad i wartości, które nie są oderwane od rzeczywistości - mówił gość radiowej Jedynki.

Monopol lewicy

Radosław Fogiel zaznaczył, że sytuacja, w której lewica ma monopol ws. tematu ochrony klimatu, nie jest pożądana. - Mamy resort klimatu, bo nie możemy sobie pozwolić, my prawa strona sceny politycznej, na to, żeby w tych kwestiach jedyną siłą polityczną, która ma coś do powiedzenia była lewica - mówił polityk. Rozmówca red. Goćka zaznaczył jednocześnie, że nadchodząca kadencja może być "trudniejsza od poprzedniej". - Z jednej strony mamy za sobą cztery lata doświadczenia, z drugiej - mamy inną sytuację polityczną - podkreślił.

najsztub east news 663.jpg
Piotr Najsztub nie odpowie za potrącenie 77-latki. Dziennikarz uniewinniony

"Równi i równiejsi"

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który spowodował w październiku 2017 roku. Dziennikarz potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. Radosław Fogiel skrytykował decyzję sądu.

- To jest kuriozalne orzeczenie sądu. Z dużą ciekawością zapoznałbym się z jego uzasadnieniem. Trudno się dziwić, że zdecydowana większość Polaków ma złe zdanie o sądownictwie i oczekuje reformy wymiaru sprawiedliwości, jeżeli są wyroki, które w jasny sposób mogą sugerować, że istnieją równi i równiejsi, że wystarczy być popularnym dziennikarzem, jeszcze lepiej pojawiać się ze świeczką przed Sądem Najwyższym - mówił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
GośćRadosław Fogiel (rzecznik PiS)
Data emisji: 18.11.2019
Godzina emisji: 07.44

pb/kk

Czytaj także

M. Król: wyrok ws. P. Najsztuba pokazuje problem z wymiarem sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 19:30
- Nadal nie potrafię sobie wyobrazić jak 77-letnia staruszka mogła gwałtownie wtargnąć na jezdnię i to w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 40 km/h - powiedział publicysta Marek Król, komentując wyrok sądu ws. Piotra Najsztuba. Gościem "Debaty Dnia" był też dziennikarz Adam Buła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś exposé premiera. P. Müller: nacisk na gospodarkę, infrastrukturę i klimat

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 06:48
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że innowacyjność gospodarki, rozwój infrastruktury, a także sprawy ekologii i klimatu będą ważnymi tematami dzisiejszego exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Program prac swojego gabinetu premier przedstawi w Sejmie. Początek wystąpienia o 10.10. Wieczorem odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla Rady Ministrów.
rozwiń zwiń