Minister rozwoju: realizacja programu Mieszkanie Plus przyspieszy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 07:37
- Udało nam się zwiększyć liczbę budowanych mieszkań w Polsce statystycznie na tysiąc mieszkańców - powiedziała na antenie Jedynki minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o programie Mieszkanie Plus (Sygnały dnia/Jedynka)

- Zwiększenie liczby budowanych mieszkań to zasługa uproszczeń prawnych, które zostały w ciągu tej kadencji przyjęte. Na ostatniej prostej jest też nowelizacja prawa budowlanego. Przyspieszenie w realizacji programu Mieszkanie Plus wydarzy się w ciągu najbliższych lat - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

jadwiga emilewicz 1200 pap.jpg
Jadwiga Emilewicz: chcemy utrzymać tempo wzrostu gospodarczego

Minister rozwoju dodała, że resort chciałby oprzeć efekt przyspieszenia na trzech filarach. - Pierwszy to deweloper z udziałem Skarbu Państwa. Jego pojawienie się wpływa na rynek cen. Drugi to spotkania ze środowiskami spółdzielni mieszkaniowych. To ogromny potencjał, który jest niewykorzystany. Chcielibyśmy te spółdzielnie mocniej do programu włączyć, jednocześnie przy silniejszym udziale samorządów - stwierdziła Jadwiga Emilewicz.

Gość Jedynki dodała, że "trzeci wątek to prywatni inwestorzy". - Chodzi o realizowanie inwestycji w modelu, w którym prywatny deweloper realizujący inwestycję komercyjną, wchodząc do programu, deklaruje, że część tych mieszkań będzie osiągalnych cenowo - dodała minister rozwoju.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, w którym poruszono też wątek estońskiego CIT-u.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Jadwiga Emilewicz (minister rozwoju)

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 7.15

koz/kh

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: chcemy utrzymać tempo wzrostu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 21:03
- Do portfela mojej odpowiedzialności oprócz gospodarki dochodzą: budownictwo, mieszkalnictwo i planowanie przestrzenne oraz turystyka - mówiła w piątek po mianowaniu jej na ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz. Celem jest utrzymanie tempa, w jakim biegnie polska gospodarka - dodała.
rozwiń zwiń