D. Joński: prezydentem powinna zostać osoba chcąca zjednoczyć naród

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:00
 - Wszelkie decyzje dotyczące wyborów prezydenckich Inicjatywa Polska podejmie do połowy stycznia - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce poseł Inicjatywy Polskiej z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Dariusz Joński o wyborach prezydenckich i prawyborach w PO (Sygnały dnia/Jedynka)
Dariusz Joński
Dariusz JońskiFoto: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Szef komisji wyborczej PO poseł Rafał Grupiński poinformował w piątek, że zamiast trzech, będzie tylko jednak debata kandydatów w prezydenckich prawyborach w PO - Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka. Według Grupińskiego, nowy szef PO będzie wybrany do końca stycznia. Zarząd PO zatwierdził w piątek dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich - Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jacka Jaśkowiaka.

- Będziemy przypatrywali się temu, co dzieje się w Platformie i jak będzie wyglądała debata między dwojgiem kandydatów. Pytanie brzmi, jak Polska - według opozycji - ma wyglądać po Andrzeju Dudzie. Jak zasypywać podziały w Polsce? Jak wrócić do normalności? Jak urząd prezydenta miałby funkcjonować i kto miałby go pełnić - zastanawia się Dariusz Joński.

Czytaj więcej
Poncyljusz Paweł 1200 FREE.jpg
"M. Kidawa-Błońska naturalnym kandydatem KO na prezydenta"

Prezydent jednoczący naród?

Gość Jedynki zaznacza, że czeka na debatę pomiędzy Małgorzatą Kidawą-Błońską i Jackiem Jaśkowiakiem, która - jak podkreśla - także może mieć wpływ na decyzję Inicjatywy Polskiej dotyczącą tego, czy wystawić własnego kandydata, czy poprzeć któregoś z kandydatów PO.  

- Oprócz pięknego programu, musi to być osoba, która będzie próbowała zjednoczyć ten naród, która nie będzie podsycała do nienawiści - zaznacza poseł. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Dariuszem Jońskim, który mówił także o zmianie na stanowisku lidera Nowoczesnej oraz o lokalizacji Pomnika Bitwy Warszawskiej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Dariusz Joński (poseł Inicjatywy Polskiej, klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 8.14

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr T. Słupik o prawyborach w PO: sprawa jest otwarta. M. Kidawa-Błońska ma większe szanse

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:28
- Mówiło się, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest w stanie wygrać lub przegrać z samą sobą. Potem okazało się, że ma konkurenta. Sprawa jest otwarta, wydaje mi się, że wygra Małgorzata Kidawa-Błońska - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
rozwiń zwiń