Michał Dworczyk: będzie pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 08:35
- Dzisiaj Rada Ministrów przyjmie rozporządzenie, które ustanowi pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej i - według mojej wiedzy - w najbliższych dniach taki pełnomocnik, a właściwie pełnomocniczka będzie powołana - powiedział w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk.
Audio
  • Szef KPRM Michał Dworczyk mówił m.in. na temat polityki prorodzinnej rządu i o powołaniu pełnomocnika ds. polityki demograficznej (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Szef KPRM Michał Dworczyk mówił m.in. na temat polityki prorodzinnej rządu i o powołaniu pełnomocnika ds. polityki demograficznej (Jedynka/Sygnały dnia)

- Sprawy rodziny są z punktu widzenia PiS szalenie istotne, znalazło to również swój oddźwięk w exposé premiera, gdzie wielokrotnie potwierdzał, jak istotna jest polityka wspierania polskich rodzin - powiedział Michał Dworczyk.

EN_kaczynski-1200.jpg
Prezes PiS: nawet najostrzejsze spory nie wykluczają współpracy

Zwiększenie dzietności, promocja rodziny

Podkreślił, że to "przekłada się na nasze działania nie tylko z minionej kadencji, ale również na działania, które podejmujemy w tej kadencji". Jak poinformował, dziś Rada Ministrów przyjmie rozporządzenie, które ustanowi pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej.

Szef KPRM ujawnił, że będzie to "pełnomocniczka", ale nazwiska nie podał, choć przyznał, że je zna. - To będzie już decyzja pani minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg i pana premiera - powiedział. - Myślę, że dzielą nas już bardziej dni, niż tygodnie od powołania pełnomocnika - dodał.

Wśród zadań pełnomocnika - wyjaśnił Michał Dworczyk - jest przygotowanie strategii demograficznej, której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny. - To jest, można powiedzieć kolejnym dowodem, jak bardzo polityka prorodzinna jest istotna z punktu widzenia naszej formacji - zaznaczył.

1200_LGBT_shutterstock (1).jpg
Beata Szydło o lewicy: proponuje pewien model destrukcji rodziny

Decyzja ws. Magdaleny Biejat

Gość Jedynki odniósł się też do wyboru Magdaleny Biejat na stanowisko przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. - Pani przewodnicząca Biejat powinna pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze, żadna funkcja też nie. O tym, kto będzie przewodniczącym komisji rodziny, zadecydują sami parlamentarzyści w porozumieniu z władzami PiS - powiedział.

[CZYTAJ TAKŻE] >>> Radosław Fogiel o Magdalenie Biejat: potrafimy przyznać się do błędu

Michał Dworczyk mówił też m.in. na temat podwyżek cen prądu oraz o projektach dot. 13. i 14. emerytury, które PiS zapowiadał w kampanii.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 27.11.2019

Godzina: 7.15

paw/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: od 1 lipca rusza program Rodzina 500+. Kryterium dochodowe nie obowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 10:25
- Jesteśmy przygotowani na to, aby od 1 lipca rozpocząć wdrożenie programu Rodzina 500+ drogą elektroniczną. Zachęcamy, by wnioski wypełniać jak najszybciej - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: musimy chronić polskie wartości, a nie fanaberie ideologiczne

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 15:32
- Dziękujemy naszym paniom, dziękujemy paniom domu, paniom Polski, naszym polskim kobietom za to, że strzegą domowego ogniska, że strzegą wartości tak bliskich sercu każdego Polaka, a nie jakichś fanaberii ideologicznych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:07
- Skład rządu, który został przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń