Krzysztof Sobolewski: w tym tygodniu zostanie podpisana umowa koalicyjna

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 07:22
- Mam nadzieję, że nie będzie już takiej sytuacji jak tej z 30-krotnością - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Sobolewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy.
Audio
  • Krzysztof Sobolewski o umowie koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy (Sygnały dnia/Jedynka)

Krzysztof Sobolewski, poseł PiS oraz szef Komitetu Wykonawczego tej partii, pytany był w "Sygnałach dnia" o umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy. - Jeszcze w tym tygodniu zostanie podpisana - powiedział. Nie zdradził jednak, co konkretnie wynegocjowały ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. 

- Mam nadzieję, że nie będzie już takiej sytuacji jak tej z 30-krotnością - podsumował. - W pierwszej kolejności będziemy chcieli wdrożyć naszą "piątkę na 100 dni" przedstawioną podczas kampanii wyborczej. Dalsze działania będziemy przedstawiać w kolejnych etapach - dodał. 

Nowy skład KE

Parlament Europejski zatwierdził skład Komisji Europejskiej. Na jej czele stanie Ursula von der Leyen, a jednym z komisarzy, komisarzem ds. rolnictwa, będzie Janusz Wojciechowski. Za komisją zagłosowało 461 eurodeputowanych, 157 przeciw, a 89 wstrzymało się od głosu.

Krzysztof Sobolewski komentując tę sprawę przyznał, że "trudna kadencja będzie w parlamencie polskim i trudno też będzie w parlamencie europejskim".

Polityk odniósł się też zapowiedź Ursuli von der Leyen dotyczącej konieczności włączenia się wszystkich państw w politykę migracyjną. - Nie zmieniamy swojego stanowiska i swoich założeń. Jeśli mówimy o polityce migracyjnej i tzw. uchodźcach, Polska stoi na stanowisku, żeby pomagać na miejscu. Nie zgodzimy się na przymusowe relokacje - stwierdził stanowczo Sobolewski. 

ursula von dery leyen PAP 1200.jpg
Europosłowie zaakceptowali skład KE pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Krzysztof Sobolewski (poseł PiS)

Data emisji: 28.11.2019

Godzina: 7.15

kad/kh

Czytaj także

K. Sobolewski: wybór A. Macierewicza jest podsumowaniem jego zasług

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:02
Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS ocenił w Polskim Radiu 24, że mianowanie Antoniego Macierewicza marszałkiem seniorem jest "ukoronowaniem jego działalności politycznej", zarówno tej z czasów PRL, jak i po 1989 roku.
rozwiń zwiń