J. Sasin: trzeba zamieniać Polskę resortową, na taką, która potrafi wspólnie rozwiązywać problemy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 07:15
- Spotykam się teraz z prezesami najważniejszych spółek. Jest sporo problemów z którymi trzeba się zmierzyć - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Audio
  • J. Sasin o nowych zadaniach: wykorzystywanie instrumentów, które mają spółki, dla wspólnego celu ogólnokrajowego (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej jedynki odnosząc się do powierzonej mu misji organizacji nowego ministerstwa podkreślił, że nie jest to prosta kontynuacja dawnych działań Ministerstwa Skarbu Państwa.

portal pr24.pl Jacek Sasin free 1200

J. Sasin: współpraca spółek Skarbu Państwa ma rozwijać polską gospodarkę

- Celem jest oczywiście to, co było celem Ministerstwa Skarbu Państwa, czyli dobre nadzorowanie tego, co się dzieje w Spółkach Skarbu Państwa, ale doszedł cel niezwykle ważny, a może nawet dominujący - cel wykorzystania potencjału tych spółek i majątku, który ma państwo, w celu przyspieszonego rozwoju – powiedział Jacek Sasin.

- Chcemy wykorzystywać ten potencjał i on jest duży. Spółki mają się w większości dobrze, dużo lepiej niż za rządów naszych poprzedników, wytwarzają duży zysk - ocenił Jacek Sasin. - Ten zysk może być wykorzystany rzeczywiście w celu wspólnych przedsięwzięć dla rozwoju - dodał.

Polityk podkreślił, że istotnym zadaniem będzie konsolidacja spółek w ramach branż. - Prowadzimy już od pewnego czasu proces połączenia dwóch największych koncernów paliwowych Lotos i Orlen - powiedział Jacek Sasin.

Wicepremier zaznaczył, że wcześniej trudno było prowadzić wspólne działania różnych podmiotów gospodarczych, gdy były one podporządkowane, czy nadzorowane przez różne resorty. Wyjaśnił, że jedno ministerstwo zdecydowanie ułatwi realizację zadania jakim jest "wykorzystywanie instrumentów, które mają spółki, dla wspólnego celu ogólnokrajowego".

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Sasin (wicepremier)

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 7.15

pg/ans

Czytaj także

Nowy resort w rządzie. Wicepremier o kolejnych szczegółach

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:15
Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż powstanie ministerstwo zajmujące się między innymi nadzorem nad spółkami skarbu państwa. Polityk zapowiedział to w programie pierwszym Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: wszystko wskazuje na to, że ministrem sportu będzie kobieta

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 10:15
Jacek Sasin był pytany, kiedy będzie powołany minister sportu w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego i kto nim zostanie. - Był chyba komunikat rzecznika rządu w tej sprawie. Na pewno jeszcze w tym miesiącu minister sportu będzie. Obracamy się w sferze dwóch kandydatek - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych na antenie RMF FM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Sasin: współpraca spółek Skarbu Państwa ma rozwijać polską gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 08:33
- Chcemy wykorzystywać możliwości spółek Skarbu Państwa, między innymi poprzez koordynację działań. Dzięki inwestycjom, środkom, które są w spółkach, chcemy spowodować szybki rozwój polskiej gospodarki - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń