X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

23. Świąteczna Zbiórka Żywności. Anna Przetakiewicz: coraz chętniej włączamy się w akcję

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:03
- Obserwujemy, że zainteresowanie i rozpoznawalność Świątecznej Zbiórki Żywności rośnie. Coraz więcej ludzi podchodzi do wolontariuszy i przyznaje, że wspiera akcję od lat - powiedziała w "Sygnałach dnia" Anna Przetakiewicz z Federacji Polskich Banków Żywności.
Audio
  • Anna Przetakiewicz o akcji Świątecznej Zbiórki Żywności (Sygnały dnia/Jedynka)
Inauguracja 23. Świątecznej Zbiórki Żywności w Warszawie
Inauguracja 23. Świątecznej Zbiórki Żywności w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

W piątek ruszyła 23. Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności. Inauguracji dokonała para prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda apelowali o wsparcie akcji. Zbiórka w tym roku prowadzona jest przez dwa dni. Odbywa się w ponad 3300 sklepach w 550 miejscowościach, a bierze w niej udział ponad 53 tys. wolontariuszy. Aby się do niej dołączyć wystarczy przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

Zbiorka-Zywnosci-P-A-Duda-pap-1200.jpg
Rusza 23. Świąteczna Zbiórka Żywności. Do działania zaprasza para prezydencka

Jak podkreśliła Anna Przetakiewicz z Federacji Polskich Banków Żywności, zbiórka jest inicjatywą zachęcającą do podzielenia się dodatkowym produktem spożywczym z potrzebującymi. - Zachęcamy do dzielenia się artykułami z długim terminem przydatności. Dlatego najlepsze do przekazywania są takie produkty jak: mąka, ryż, cukier, olej, konserwy, a także słodycze, bo przecież mamy czas przedświąteczny, a łakocie dzieciom z rodzin potrzebujących sprawiają wiele radości - powiedziała.

Zdaniem przedstawicielki Federacji Polskich Banków Żywności z roku na rok coraz chętniej włączamy się w akcję. - Obserwujemy, że zainteresowanie i rozpoznawalność Świątecznej Zbiórki Żywności rośnie. Coraz więcej ludzi podchodzi do wolontariuszy i nie tylko dzieli się produktami z potrzebującymi, ale też przyznaje, że wspiera zbiórkę od lat - zaznaczyła Anna Przetakiewicz.

Ogrom pracy

Przypomniała, że akcja wiąże się z ogromem przygotowań i pracy logistycznej. - Trzeba porozumieć się ze sklepami i znaleźć wolontariuszy, bo przecież tylko część z nich jest stała i uczestniczy w zbiórce co roku - powiedziała.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Dwa miliony charytatywnych świec wigilijnych od Caritas. Dochód pomoże dzieciom

Przybliżyła również zbiórkę żywności od strony technicznej. Jak podkreśliła, dary odbierane są przez transport Banków Żywności i zwożone do magazynów. - Następnie żywność jest segregowana, ważona i inwentaryzowana, a potem rozdawana organizacjom pozarządowym. Jako Banki Żywności nie pomagamy bezpośrednio każdemu z potrzebujących z osobna, ale współpracujemy z tymi organizacjami, które doskonale wiedzą, komu przekazać zebrane produkty - tłumaczyła Anna Przetakiewicz.

1200_Szlachetna_Paczka_East_News.jpg
Wolontariuszka Szlachetnej Paczki: nie można negować zjawiska skrajnego ubóstwa

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Mateusz Drozda

Gość: Anna Przetakiewicz (Federacja Polskich Banków Żywności)

Data emisji: 30.11.2019

Godzina: 7.16

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Caritas Polska: coraz więcej firm i instytucji chce pomagać

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:00
- Na styku dobroczynności i biznesu jest coraz lepiej. W Krynicy rozmawialiśmy o triumwiracie państwo-biznes-organizacje dobroczynne, o transferze wartości - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ksiądz Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyła akcja "Nasza Paka". Caritas wspomoże potrzebujące rodziny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 19:11
We Wrocławiu oficjalnie zainaugurowano czwartą edycję akcji mikołajkowej "Nasza Paka". Zebrane przez uczniów w szkołach upominki, słodycze i rzeczy trafiają w jej ramach do najbardziej potrzebujących rodzin. Akcji patronuje Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczna Zbiórka Żywności. Prezydent: w każdym jest potrzeba czynienia dobra

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:04
- W każdym z nas jest potrzeba dzielenia się z bliźnim, dać od siebie i z siebie chociaż jakąś niewielką cząstkę – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas gali Banków Żywności inaugurującej 23. Świąteczną Zbiórkę Żywności.
rozwiń zwiń