X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W wakacje wybieramy Grecję

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 16:30
Wakacje w Grecji kojarzą się ze słońcem i ateńskim Akropolem. W ostatnim czasie rozwija się... turystyka górska. Kryzysu nie powinniśmy się obawiać. - Dla nowicjusza najlepiej zacząć od wysp - poleca Ioannis Papadomichelakis, na co dzień zajmujący się promocją greckiej turystyki w naszym kraju.
Audio

Gość Jedynki ma na myśli nie tylko popularną Kretę, ale jakąkolwiek inną wyspę. – Na wyspach jest szansa zapoznania się z prawdziwą kulturą grecką – mówi.

Kuchnia to nie tylko sałatka grecka i owoce morza, a z wysokoprocentowych trunków Ouzo. – Powiedzenie przez żołądek do serca funkcjonuje również w Grecji – mówi Papadomichelakis. Najlepiej starać się próbować regionalnych potraw.

Papadomichelakis zaleca alternatywną turystykę. - Polecam turystykę górską, która w naszym kraju rozwija się od około 20 lat - mówi. Do tej pory po górach chodzili tylko ci, którzy musieli, czyli hodowcy kóz i owiec. Od niedawna taki rodzaj rekreacji preferują rodowici Grecy, a w ślad za nimi również turyści.

Grecki kryzys, o którym wszyscy ostatnio mówią jest, ale dotyczy głównie sfery budżetowej. Nie dotyczy sektora prywatnego, w tym turystki. Turyści na greckim kryzysie mogą tylko zyskać, ponieważ wzrosła konkurencja, a w porównaniu do ubiegłego roku, ceny są zdecydowanie niższe.

(łk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"DGP" : tańsze wycieczki. Grecy chcą nas u siebie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 06:48
Grecka branża turystyczna liczy, że to Polacy wypełnią puste miejsca w tamtejszych hotelach po tym, jak z wyjazdów do tego kraju zrezygnowali Brytyjczycy i Niemcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majówka: najczęściej jędziemy do ciepłych krajów?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2010 14:04
Polacy, którzy zaplanowali długi, majowy weekend za granicą, spędzą go głównie w ciepłych krajach, m.in. w Egipcie, Tunezji, Turcji, Grecji - wynika z informacji zebranych przez PAP w biurach podróży. Nadal popularne są stolice pobliskich krajów Europy oraz polskie morze i góry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto odwiedzić Slowację

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2010 16:01
Słowacja to malowniczy kraj, który oprócz morza posiada wszystko to, czego turyści szukają bardzo daleko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato, a wybrzeże przeżywa turystyczny kryzys

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2010 08:50
Na mniejsze niż rok temu zainteresowanie letnim wypoczynkiem nad morzem narzekają właściciele bazy noclegowej w Zachodniopomorskiem. W nadmorskich kurortach jeszcze nie zarezerwowano ok. 30 proc. miejsc na wypoczynek w lipcu i sierpniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje rozpoczęły się na dobre

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 10:29
W najpopularniejszych polskich letnich miejscowościach na razie pogoda jest świetna, co od razu wykorzystali turyści. Na antenie raport pogodowo-odpoczynkowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto pojechać na Węgry?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2010 16:30
W Budapeszcie oraz na całych Węgrzech bardzo popularne są lecznicze wody - mówi w Jedynce István Gordon, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury, radca Ambasady Republiki Węgierskiej.
rozwiń zwiń