X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wigilia Bez Granic". Ryszard Krzyżkowski: chcemy budować trwałe relacje

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 07:55
- Projekt jest odważny, ale przez kilka ostatnich lat zdołaliśmy oswoić ludzi z naszą ideą. Chcemy budować relacje, chcemy żeby były one dłuższe i trwałe. To pomoże cudzoziemcom w asymilacji, poznaniu naszej kultury, religii - powiedział w "Sygnałach dnia" o inicjatywie "Wigilia Bez Granic" Ryszard Krzyżkowski, z Instytutu Myśli Schumanna.
Audio
  • Wigilia Bez Granic. Ekspert: chcemy budować trwałe relacje (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: gpointstudio/shutterstock.com

Zbliża się czwarta edycja "Wigilii Bez Granic". Gość z Instytutu Myśli Schumanna przyznał, że mimo skromnych początków tej inicjatywy, stała się ona wydarzeniem ogólnopolskim.

- Schumann dążył do pojednania Niemiec z Francją i zawsze podkreślał, że może się to dokonać tylko poprzez przyjaźń między poszczególnymi osobami. Doszliśmy do wniosku, że osoby, a zwłaszcza studenci, które opuszczają dom rodzinny i przyjeżdżają do Polski, nie są osadzeni w naszym środowisku i warto im pomóc. Taki jest początek tej inicjatywy - stwierdził  Ryszard Krzyżkowski.

Gość radiowej Jedynki przyznał, że "połączono tę ideę z Wigilią, a zwłaszcza wolnym miejscem przy stole, przeznaczonym dla zagubionego wędrowca". - Projekt jest odważny, ale przez kilka ostatnich zdołaliśmy oswoić ludzi z naszą ideą. Chcemy budować relacje, chcemy żeby były one dłuższe i trwałe. To pomoże cudzoziemcom w asymilacji, poznaniu naszej kultury, religii - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Mateusz Drozda

Gość: Ryszard Krzyżkowski (Instytut Myśli Schumanna)

Data emisji: 7.12.2019

Godzina: 7.15

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kard. Nycz przewodniczył Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 06:56
Pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza została w sobotę późnym wieczorem odprawiona Wigilia Paschalna, po której z archikatedry św. Jana ulicami Starego Miasta przeszła procesja rezurekcyjna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent do ambasadorów: bądźcie aktywni w ukazywaniu prawdziwego oblicza Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 19:23
 - Chcę, abyście byli aktywni w ukazywaniu prawdziwego oblicza Polski i broniąc jej przed kłamliwymi oskarżeniami nie odpuszczali żadnej sytuacji, gdy Polska i Polacy są szkalowani - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Narady Ambasadorów RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: wigilia dla bezdomnych Polaków w Hamburgu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 16:22
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w wigilii dla bezdomnych i potrzebujących Polaków w Hamburgu. Wigilię zorganizował Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła i Polska Misja Katolicka w Hamburgu przy współpracy polskiego MSZ.
rozwiń zwiń