X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gawkowski: nikt nie powinien odbierać emerytury za pracę w PRL

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 08:43
- Lewica będzie walczyła o prawa nabyte, będzie stawiała się po stronie tych, którzy zostali pokrzywdzeni - powiedział Krzysztof Gawkowski w "Sygnałach dnia" pytany o projekt Lewicy przywracający przywileje emerytalne byłym funkcjonariuszom służb PRL.
Audio
  • Krzysztof Gawkowski o emeryturach i ustawie dezubekizacyjnej (Jedynka/Sygnały dnia)

Lewica poinformowała na początku grudnia, że ma gotowy projekt ustawy, która cofnęłaby rozwiązania zawarte w tzw. ustawie dezubekizacyjnej z 2016 r. Projekt znosi także ograniczenie maksymalnej emerytury. Tzw. ustawa dezubekizacyjna obniżyła emerytury i renty za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa". Emerytury byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS: emerytura - 2,1 tys. zł (brutto), renta - 1,5 tys., renta rodzinna - 1,7 tys. zł.

- Mówimy o tym, że ludzie zostali pokrzywdzeni ustawą, która odbierała prawa nabyte tym, którzy pracowali w sekretariatach, byli członkami partii, pracowali w tamtym systemie - powiedział Krzysztof Gawkowski. - Nikt nie powinien dzisiaj odbierać im możliwości posiadania emerytury tylko i wyłącznie dlatego, że pracowali w poprzednim systemie - dodał.

czarzasty wlodzimierz 1200.jpg
Szef SLD: Armia Czerwona wygnała hitlerowców z Polski

- Lewica będzie walczyła o prawa nabyte, będzie stawiała się po stronie tych, którzy zostali pokrzywdzeni, ale będzie również domagała się sprawiedliwości - zapewnił poseł. Ocenił, że osoby, które "w stanie wojennym zabijały, jak w Wujku, które doprowadziły do sytuacji nieszczęścia rodzin innych" powinny być osądzone i potępione.

Prowadzący audycję przypomniał, że Lewica była u władzy 8 lat w ciągu 30 lat wolnej Polski po 89 roku. Dlaczego wtedy nie udało się osądzić sprawców masakr? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której pojawia się też ocena wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Gość Jedynki mówił też o polityce zagranicznej i bezpieczeństwie Polski. Przypomniał, że Polska trafiła w ręce Józefa Stalina po tym jak Amerykanie i Brytyjczycy zdradzili nas w Jałcie. Ostrzegł, że opieranie teraz strategii bezpieczeństwa tylko na USA i Donaldzie Trumpie może Polskę kosztować tyle samo co Jałta.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica)

Data emisji: 11.12.2019

Godzina: 8.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityk Razem: ze względu na pozycję geostrategiczną Polska nie może polegać na jednym partnerze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:57
- To może być dla nas za mało. Należy inwestować w rozwój polskiej myśli naukowej, związanej m.in. z produkcją zbrojeniową - mówiła w Polskim Radiu 24 Julia Zimmermann z zarządu krajowego partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: będzie wspólna partia i kandydat na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:30
- Jest już gotowy statut nowej partii. Jeśli zostanie przyjęty w sobotę, to w pierwszym kwartale 2020 roku będzie nowa partia, bez szyldu SLD i bez szyldu Wiosny - powiedział w PR24 o połączeniu dwóch formacji Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewica.
rozwiń zwiń