"Święta to czas (u)dawania" - przejmujący spot z udziałem Tomasza Kota

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 08:00
Barbara Rajkowska i Aleksandra Sikorska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce mówiły o spocie, w którym zagrał aktor Tomasz Kot. Inicjatywa ma promować akcję "Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania".
Audio
  • Barbara Rajkowska i Aleksandra Sikorska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce o świątecznej akcji (Jedynka/Sygnały dnia)
Aktor Tomasz Kot w spocie pt. Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania
Aktor Tomasz Kot w spocie pt. "Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania"Foto: YouTube/screen

Aleksandra Sikorska mówiła w radiowej Jedynce, że akcja ma przypomnieć, iż święta to jest czas dawania. - To czas bycia ze sobą, dla siebie, ale też czas pomagania innym, którzy nie mają tak komfortowej sytuacji jak my - zaznaczyła.

Barbara Rajkowska przypomniała natomiast, że "święta, to nie jest Sanepid" i nie powinniśmy w tym okresie skupiać się wyłącznie na sprzątaniu, czy zakupach. - Dużo cenniejsze jest to, że podarujemy swój czas dzieciom - mówiła.

Ważna akcja

Przedstawicielki Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce podkreślały, że kampania ma szeroki wymiar. - Chcemy pokazać, że dzieci w pieczy zastępczej, rodzinnej, w domach dziecka, w Stowarzyszeniach SOS Wioski Dziecięce, bardzo często po przyjściu do nas przeżywają te święta w spokoju pierwszy raz - mówiła Barbara Rajkowska.

Dodała, że w swoich rodzinach domach często tego nie miały, bo na przykład nadużywano tam alkoholu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Barbara Rajkowska i Aleksandra Sikorska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Data emisji: 14.12.2019

Godzina: 7.15

pkur/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotność w Święta boli najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:34
Nadchodzące Święta to czas pogodny, taki przynajmniej powinien być: w gronie rodzinnym, wśród najbliższych, pełen radości, ciepła i bliskości. Ale czasami trzeba Święta spędzić samemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia po polsku

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 15:32
Kiedy każdy z nas myśli o Świętach to mamy w głowie skojarzenia i stereotypy - choinka, świąteczny stół, potrawy na stole i ich liczba dokładnie określona, choć w zależności od regionu mogła być inna. Ale czy choinka, sianko pod obrusem, prezenty i liczba potraw to nasza polska tradycja? Czy tak było od zawsze?
rozwiń zwiń