X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Święta to czas (u)dawania" - przejmujący spot z udziałem Tomasza Kota

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 08:00
Barbara Rajkowska i Aleksandra Sikorska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce mówiły o spocie, w którym zagrał aktor Tomasz Kot. Inicjatywa ma promować akcję "Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania".
Audio
  • Barbara Rajkowska i Aleksandra Sikorska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce o świątecznej akcji (Jedynka/Sygnały dnia)
Aktor Tomasz Kot w spocie pt. Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania
Aktor Tomasz Kot w spocie pt. "Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania"Foto: YouTube/screen

Aleksandra Sikorska mówiła w radiowej Jedynce, że akcja ma przypomnieć, iż święta to jest czas dawania. - To czas bycia ze sobą, dla siebie, ale też czas pomagania innym, którzy nie mają tak komfortowej sytuacji jak my - zaznaczyła.

Barbara Rajkowska przypomniała natomiast, że "święta, to nie jest Sanepid" i nie powinniśmy w tym okresie skupiać się wyłącznie na sprzątaniu, czy zakupach. - Dużo cenniejsze jest to, że podarujemy swój czas dzieciom - mówiła.

Ważna akcja

Przedstawicielki Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce podkreślały, że kampania ma szeroki wymiar. - Chcemy pokazać, że dzieci w pieczy zastępczej, rodzinnej, w domach dziecka, w Stowarzyszeniach SOS Wioski Dziecięce, bardzo często po przyjściu do nas przeżywają te święta w spokoju pierwszy raz - mówiła Barbara Rajkowska.

Dodała, że w swoich rodzinach domach często tego nie miały, bo na przykład nadużywano tam alkoholu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Barbara Rajkowska i Aleksandra Sikorska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Data emisji: 14.12.2019

Godzina: 7.15

pkur/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotność w Święta boli najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:34
Nadchodzące Święta to czas pogodny, taki przynajmniej powinien być: w gronie rodzinnym, wśród najbliższych, pełen radości, ciepła i bliskości. Ale czasami trzeba Święta spędzić samemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia po polsku

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 15:32
Kiedy każdy z nas myśli o Świętach to mamy w głowie skojarzenia i stereotypy - choinka, świąteczny stół, potrawy na stole i ich liczba dokładnie określona, choć w zależności od regionu mogła być inna. Ale czy choinka, sianko pod obrusem, prezenty i liczba potraw to nasza polska tradycja? Czy tak było od zawsze?
rozwiń zwiń