Karczewski o konferencji Lewicy dotyczącej "ubeckich" emerytur: to haniebne

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 07:30
Klub Lewicy zorganizował konferencję prasową, na której mówiono o projekcie ustawy przywracającej emerytury dla byłych funkcjonariuszy służb mundurowych. - To haniebne, że w rocznicę masakry w kopalni "Wujek" odbywa się konferencja w Senacie, który trzydzieści lat temu rodził i budował demokrację - mówił wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Wicemarszałek Stanisław Karczewski o projekcie ustawy, który zamierza złożyć Lewica (Jedynka/Sygnały Dnia)
Audio
  • Wicemarszałek Stanisław Karczewski o projekcie ustawy, który zamierza złożyć Lewica (Jedynka/Sygnały Dnia)

Klub Lewicy na konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek w Senacie mówił o projekcie ustawy, która zakłada przywrócenie dawnych zasad ustalania emerytur i rent dla byłych funkcjonariuszy służb mundurowych i tym samym uchylenie rozwiązań zawartych m.in. w tzw. ustawie dezubekizacyjnej.

wujek 1200 ipn.jpg
Prezydent: martyrologia Grudnia ’70 nie była daremna

Natomiast wieczorem przed Sejmem przedstawiciele tego ugrupowania wzięli udział w demonstracji w obronie "represjonowanych funkcjonariuszy z okresu PRL". 

Gość radiowej Jedynki stwierdził, że ta konferencja była dla niego zdumiewająca i obraźliwa, tym bardziej, że wziął w niej udział - jak mówił - wicemarszałek Michał Kamiński.

- Zdumiony byłem widząc go wśród polityków Lewicy. Wicemarszałek był w ośmiu partiach, widocznie to będzie dziewiąta, do której chce wstąpić - stwierdził Stanisław Karczewski.

Wicemarszałek Senatu dodał, że "to haniebne, iż w rocznicę masakry w kopalni "Wujek" odbywa się konferencja prasowa w Senacie, który trzydzieści lat temu rodził i budował demokrację".

***

Audycja: "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)

Data emisji: 17.12.2019

Godzina: 7.15

pkur/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lewica chce wysokich emerytur dla b. esbeków. Historyk: to budzi zgorszenie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 12:32
Projekt przywrócenia wysokich emerytur byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa "moralnie na pewno nie jest w porządku" - stwierdził w Polskim Radiu 24 historyk dr Arkadiusz Kazański z Muzeum II Wojny Światowej i gdańskiego IPN-u. Wybór daty jego złożenia w parlamencie nazwał z kolei "wielce niefortunnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie górnika z pacyfikacji KWK Wujek. "Byliśmy bezbronni"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 12:30
- Byliśmy tam z gołymi rękami, bo cóż to mieć kawałek gumowej rurki przeciwko tym, którzy strzelali z karabinów maszynowych - mówił w Jedynce Krzysztof Pluszczyk, górnik KWK "Wujek", przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Kopalni "Wujek".
rozwiń zwiń