X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław T. Bartoszewski: projekt PiS dot. sędziów nieakceptowalny

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 09:13
- Będziemy przeciwni rozwiązaniom dotyczącym odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów - powiedział w radiowej Jedynce poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław T. Bartoszewski. Nad takim projektem pracuje Prawo i Sprawiedliwość.
Audio
  • Władysław T. Bartoszewski o projekcie PiS dotyczącym odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów (Sygnały Dnia/Jedynka)

Projekt PiS przewiduje m.in. wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, a także za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działania o charakterze politycznym. Projekt nakłada na sędziów i prokuratorów obowiązek poinformowania, do jakich partii należeli przed objęciem stanowiska, w jakich stowarzyszeniach działają oraz o ewentualnie prowadzonych portalach - nawet anonimowo lub pod pseudonimem.

"Ludzie mają prawo demonstrować"

- Ustawa dyscyplinująca sędziów jest absolutnie nieakceptowalna. Rząd, jakikolwiek, nie może sprawować władzy dyscyplinarnej nad wymiarem sprawiedliwości, od tego jest trójpodział władzy - stwierdził gość "Sygnałów Dnia" Władysław T. Bartoszewski. Komentując wezwania Donalda Tuska i marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego do protestów "w obronie sędziów", poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego wskazał, że "mamy w Polsce demokrację i ludzie mają prawo demonstrować". - Pokojowa demonstracja jest jak najbardziej dopuszczalna - podkreślił.

Zdaniem gościa radiowej Jedynki "sędziowie nie powinni się wypowiadać na tematy polityczne, nie powinni utrzymywać stosunków z politykami" - Dlatego to, że pani przewodnicząca Trybunału Konstytucyjnego, pani sędzia Julia Przyłębska, gotuje kolację szefowi największej partii w Polsce, jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną. Kontakty prywatne z politykami, zwłaszcza z liderami jakiejś partii, to jest absolutny skandal - zaznaczył Bartoszewski i dodał, że "sędziowie mają prawo się wypowiadać na temat wymiaru sprawiedliwości, na to jest przyzwolenie w każdym kraju". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Władysław T. Bartoszewski przekonywał, że "jedynie Władysław Kosiniak-Kamysz jest w stanie zawalczyć o elektorat centroprawicy czy prawicy" w wyborach prezydenckich oraz o tym, dlaczego PSL-owi coraz dalej do Platformy Obywatelskiej.

***

Audycja: "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Władysław T. Bartoszewski (poseł PSL)

Data emisji: 17.12.2019

Godzina: 8.15

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Schreiber o sytuacji w sądownictwie: już tylko krok od anarchii

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 21:00
Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber powiedział, że projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym ma przywrócić ład i porządek prawny w Polsce. Projekt złożyła w Sejmie grupa posłów z klubu Prawo i Sprawiedliwość.
rozwiń zwiń