Zwierzęta kontra fajerwerki. Pomóż pupilowi przetrwać Sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 11:00
Mimo tego, że coraz więcej miast wprowadza zakaz strzelania w Sylwestra i Nowy Rok, nadal to bardzo trudny czas dla zwierząt, które boją się fajerwerków. Jak pomóc im przetrwać ten trudny dla nich czas? 
Audio
  • Jak pomóc pupilowi przetrwać Sylwestra? (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/smrm1977

- Mamy mało czasu, ale można spróbować techniki odwrażliwiania, która polega na tym, że puszczamy na początku cicho, a potem coraz głośniej dźwięki fajerwerków z głośnika  i kojarzymy ten nieprzyjemny bodziec z czymś bardzo atrakcyjnym dla psa - mówi w radiowej Jedynce zoopsycholog, instruktor szkolenia psów Marcin Wierzba i wyjaśnia czy warto sięgać po środki farmakologiczne. Więcej w nagraniu. 


Czytaj więcej
pies choinka 1200 free
"Fajerwerki to cierpienie dla psów. Ale zwierzętom można pomóc"

Połowa grudnia to także ostatni moment, żeby odpowiednio oznakować zwierzę. - Pies powinien być oznakowany na tyle sposobów, na ile się da - podkreśla ekspert.

Jakie to sposoby? Czy głaszcząc przestraszonego psa pomagamy mu pokonać lęk? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Audycja: "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Piotr Gociek, Daniel Wydrych

Materiał: Maciej Sas

Data emisji: 17.12.2019

Godzina: 6.32

kh


Czytaj także

Zwierzęta w Sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 13:31
W Zwierzyńcu opowiemy o tym jak przygotować naszych zwierzęcych przyjaciół do zabawy sylwestrowej - będziemy mówić o zagrożeniach jakie niesie ze sobą ten niezwykle głośny wieczór dla królestwa zwierząt.
rozwiń zwiń