Szłapka o wyborach prezydenckich: są bardzo silne głosy, żeby wystawić swojego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 08:40
- O poparciu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich będziemy dyskutować 11 stycznia - powiedział w "Sygnałach dnia" Adam Szłapka, Koalicja Obywatelska, przewodniczący Nowoczesnej.
Audio
  • Adam Szłapka: nic mi nie wiadomo, żeby było zjednoczenie z PO (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki zdementował pogłoski o możliwym połączeniu Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Głosy takie pojawiły się po zapowiedzi połączenia SLD i Wiosny. - Mamy zaplanowaną Radę Krajową 11 stycznia i nic mi nie wiadomo, aby było jakiekolwiek zjednoczenie, a jestem przewodniczącym, sądzę, że bym wiedział - zaznaczył.

Odnosząc się do ewentualnego poparcia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich Szłapka mówił, że jego formacja będzie o tym dyskutować 11 stycznia. - Na razie pani marszałek Kidawa-Błońska poprosiła, abyśmy się spotkali, oczywiście się spotkamy i będziemy rozmawiać. Czego ja jestem zwolennikiem, najpierw dowiedzą się członkowie Nowoczesnej - podkreślił polityk.

- Mieliśmy do czynienia z prawyborami w PO, a Platforma jest osobną partią. Nowoczesna też o tym rozmawiała na konwencji w listopadzie i zdecydowaliśmy, że dobrze przemyślimy proces decyzyjny. Są bardzo silne głosy wewnątrz Nowoczesnej, żeby wystawić swojego kandydata, będziemy o tym rozmawiać - wyjaśnił Adam Szłapka.

W audycji dyskutowano także o ustawie ws. reformy sądownictwa oraz o sprawie Mariana Banasia.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Adam Szłapka (przewodniczący Nowoczesnej)

Data emisji: 19.12.19

Godzina emisji: 08.15

pg/ag

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: wśród kandydatów opozycji na prezydenta brakuje męża stanu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 15:00
- Wśród kandydatów opozycji na prezydenta brakuje ludzi z wizją, którzy mieliby intelektualne kompetencje dla realizowania tej wizji. Są to raczej kandydaci z przetargu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z UJK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 21:30
Prezydent Andrzej Duda wygrałby wybory prezydenckie, gdyby doszło do nich w najbliższą niedzielę - informuje portal onet.pl przytaczając badanie firmy Maison and Partners. Z sondażu wynika również, że aż 73 proc. Polaków zadeklarowało, że wybierze się do urn wyborczych.
rozwiń zwiń