Gosek-Popiołek: w wyborach prezydenckich poprzemy kandydaturę lewicową

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 09:43
Daria Gosek-Popiołek podkreśla, że Lewica z ogłoszeniem kto będzie kandydatem lub kandydatką na prezydenta jeszcze czeka, choć deklarowała, że nazwisko to będzie znane na przełomie roku. - Chcemy mieć dobre wejście - mówi posłanka Razem.
Audio
  • Posłanka Razem Daria Gosek-Popiołek o zbliżających się wyborach prezydenckich (Sygnały dnia/Jedynka)
Daria Gosek-Popiołek
Daria Gosek-PopiołekFoto: PAP/Leszek Szymański

Daria Gosek-Popiołek nie przykłada dużej wagi do sondaży, które pierwsze miejsce dają urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. - Nie fiksujmy się na sondażach, nie jesteśmy Rzeczpospolitą sondażową - mówi.

PAP Lewica ogólne 1200.jpg
Lewica ma już kandydata na prezydenta. Nazwisko poznamy podczas konwencji

Jej zdaniem, liczy się praca polityków, liczy się kampania, liczy się to, w jaki sposób kandydaci docierają do mieszkańców. - Ciężką pracą można zdobyć dobry wynik - ocenia i jako przykład daje partię Razem, która właśnie w ten sposób wprowadziła do Sejmu swoich posłów.

Posłanka przyznaje, że często wyborcy Razem, wyborcy SLD i Wiosny różnią się od siebie, ale - według niej - razem stanowią bardzo obiecujący pakiet, gdyż łączą różne perspektywy, różne spojrzenia, różnych wyborców i różne programy. Wyjaśnia, że Razem utrzymuje się z tego, co przez lata zaoszczędzono, a także z wpłat jej członków i darowizn. Choć Razem startowała z list SLD to Sojusz nie może, zgodnie z literą prawa, przetransferować środków na konto jej partii.

Posłanka odniosła się również do niedawnej wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina, a także przedstawiła pogląd swej partii na kwestie budownictwa mieszkaniowego i gospodarki odpadami.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Daria Gosek-Popiołek (posłanka Razem)

Data emisji: 02.01.2020

Godzina emisji: 08.15

ag

Czytaj także

Prezydent deklasuje przeciwników. Fatalne wyniki Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 07:44
Aż 59,4 proc. badanych wierzy w zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, tylko 10,8 proc. wskazuje na wygraną Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda utrzymuje wysoką przewagę nad rywalami. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 09:43
Andrzej Duda po raz kolejny uzyskuje bardzo wysoką przewagę nad rywalami w wyścigu prezydenckim - wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komentarz Dnia": fajerwerki, wybory prezydenckie, świat

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 15:51
Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska") i Marcin Makowski ("Do Rzeczy"). Publicyści dyskutowali m.in. o sylwestrowych pokazach fajerwerków i zwierzętach, a także o zbliżających się wyborach prezydenckich i polityce międzynarodowej w 2020 roku.
rozwiń zwiń