X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opozycja wspina się na kolejne szczeble inwektyw". Joanna Lichocka o atakach na media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 08:40
- Odkąd Jacek Kurski jest prezesem telewizji, opozycja wspina się na kolejne szczeble inwektyw i zarzutów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - powiedziała Joanna Lichocka w Programie 1 Polskiego Radia, komentując przyjęcie ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych i związane z tym protesty opozycji. 
Audio
  • Joanna Lichocka o rekompensacie dla mediów publicznych, kampanii prezydenckiej i Tomaszu Grodzkim (Jedynka/Sygnały dnia)

Wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami przewiduje nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych przyjęta 9 stycznia przez Sejm. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było dwóch, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Katarasińska  1200 pap.jpg
Opozycja próbowała zerwać kworum w Sejmie. Kompromitacja posłanek KO

W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie opozycji, oprócz dwóch posłanek z KO (Iwona Śledzińska-Katarasińska i Małgorzata Tracz), które zagłosowały przeciw. Posłowie klubów opozycyjnych KO, Lewicy, PSL-Kukiz15 oraz Konfederacji tłumaczyli, że nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektem noweli ustawy abonamentowej, aby w ten sposób uniemożliwić przyjęcie ustawy.

Emocjonalne oceny

- Gdyby opozycja mówiła że media publiczne są źle zarządzane, że powinny inaczej trochę funkcjonować, to być może byłaby jakaś płaszczyzna do rozmowy - powiedziała w "Sygnałach dnia" Joanna Lichocka. Jak wyjaśniła, byłoby  to sprowadzenie rozmowy na sprawy merytoryczne. - Opozycja wcale tak nie mówi. Opowiada różne nieprawdziwe rzeczy. To są głównie oceny, bardzo emocjonalne - dodała.

Poseł oceniła, że "bardzo opozycji przeszkadza, że telewizja publiczna nie jest pod kontrolą PO, SLD i PSL tak jak to było przez większość czasu III RP", a wiadomości nie są sterowane ręcznie z zarządu PO czy SLD. W jej opinii był to czas "ograniczenia wolności słowa, cenzurowania informacji, manipulowania". - Odkąd Jacek Kurski jest prezesem telewizji, opozycja wspina się na kolejne szczeble inwektyw i zarzutów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - podkreśliła. 

Joanna Lichocka zauważyła, że rekompensaty są jak najbardziej uzasadnione. Przypomniała, że państwo zwolniło wiele grup obywateli z płacenia abonamentu i pieniądze należne z ustawy nie wpływają do budżetów telewizji i radia. - Misja mediów publicznych jest chyba dla każdego rozsądnego Polaka poza dyskusją - stwierdziła.

Poseł mówiła też o przebiegu kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi.

Korupcyjne zarzuty marszałka

W drugiej części audycji poruszono temat zarzutów korupcyjnych wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Joanna Lichocka oceniła, że sprawa ta zakończy się dymisją marszałka. - Tyle osób już zgłosiło się z zarzutami, z opowieściami o tym nieformalnym finansowaniu, możliwości przeprowadzenia operacji przez pana marszałka, że grożenie sądami, próba zamykania ust dziennikarzom, świadkom nie może się skończyć niczym dobrym - powiedziała poseł. 

Mówiono również o pracach nad ustawą o sądach, która zajmuje się Senat i "konsultacjach" marszałka Senatu z Komisją Europejską w tej sprawie.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Joanna Lichocka (poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 10.01.2020

Godzina emisji: 07.15

fc/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anusz: marszałek Grodzki próbuje kreować nowy ośrodek polityki zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 12:56
- W konstytucji jest jasno napisane: politykę zagraniczną prowadzi rząd, a państwo za granicą reprezentuje prezydent. Odnoszę wrażenie, że marszałek Grodzki bardziej chce się "rozepchnąć". Jest próba kreowania nowego ośrodka polityki zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reporter Radia Szczecin: są pierwsze zeznania świadków ws. korupcji w szpitalu Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 07:38
- Osoby, które zgłaszają się do Radia Szczecin i informują o przypadkach korupcji w szpitalu w Zdunowie, gdzie pracował prof. Tomasz Grodzki, mają swoją tożsamość, ja mam ich nazwiska - mówił w TVP Info dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski. Reporter podkreślił, że część osób złożyła już pierwsze zeznania w prokuraturze i Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.
rozwiń zwiń