Centrum Komunikacyjne w Zakopanem do 2022 roku!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 11:45
- W czerwcu skończy się rewitalizacja zabytkowych budynków dworca. Za chwilę rozpocznie się przebudowa stacji kolejowej i w związku z tym powstanie wielkie Centrum Komunikacyjne, w którym każdy turysta nie poruszający się samochodem będzie zaczynał swoja przygodę w Zakopanem - informuje wiceburmistrz miasta Tomasz Filar. 
Audio
  • Centrum Komunikacyjne w Zakopanem do 2022 roku! (Sygnały dnia/Jedynka)
Wizualizacja nowego Centrum Komunikacyjnego zaprezentowana podczas podpisania porozumienia na Dworcu Kolejowym w Zakopanem
Wizualizacja nowego Centrum Komunikacyjnego zaprezentowana podczas podpisania porozumienia na Dworcu Kolejowym w ZakopanemFoto: PAP/reprodukcja/Grzegorz Momot

Co roku stolicę Tatr odwiedzają setki turystów. Jak najlepiej poruszać się po Zakopanem, o tym mówi Tomasz Filar. - Najlepiej zostawić samochód przy kwaterze bądź hotelu i poruszać się komunikacją miejską. W planach mamy budowę parkingu zaporowego na Spyrkówce - radzi. 

Wiceburmistrz Zakopanego zapowiada, że rozbudowa Centrum Komunikacyjnego potrwa do 2022 roku i gwarantuje, że dla turystów przewidziane są pewne niespodzianki związane z nową inwestycją. - Znajdą się tam poczekalnie dla turystów, ale również multibilioteka. Chcemy również, żeby powstało tam muzeum. Będzie to fajna niespodzianka dla turystów, którzy będą oczekiwać na odjazd, żeby zakończyć pobyt ważnym, charakterystycznym akcentem - zdradza Tomasz Filar. 

Szereg atrakcji w Zakopanem 

- Od 1 stycznia do 31 grudnia atrakcje są zapewnione. Zwiększają się one w okresach wypoczynku, czyli w sezonie, ale już można dzisiaj powiedzieć, że mamy rozpoczynający się dzisiaj Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim, za dwa tygodnie mamy Puchar Świata. W chwili obecnej trwa Festiwal Kolęd i Pastorałek, w związku z czym cały czas coś się dzieje - wylicza zastępca włodarza. 

Światowy dzień śniegu 

Miasto Zakopane zorganizuje kolejną, tym razem już dziewiątą edycję Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day. Obchody odbędą się w dniach 18 - 19 stycznia 2020 roku. - Dwukrotnie Zakopane zostało wybrane najlepszym na świecie organizatorem tego dnia i tu kolejny raz będziemy się starać, aby utrzymać ten śnieg i przede wszystkim, aby dzieci i rodzice, którzy przyjadą dobrze się bawili - zaznacza gość audycji. 

Partnerem sezonu zimowego w Zakopanem zostało Polskie Radio Program Pierwszy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Rozmawiał: Grzegorz Frątczak

Gość: Tomasz Filar (zastępca burmistrza Zakopanego) 

Data emisji: 11.01.2019 r. 

Godzina emisji: 8.15 

ans 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazda samochodem w zimie. Na co najbardziej trzeba uważać?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 13:19
Reporter radiowej Jedynki Patryk Bedliński wybrał się do warszawskiego Automobilklubu - miejsca, które nie tylko zrzesza fanów i fanatyków motoryzacji, ale też miejsca, gdzie kierowcy amatorzy mogą doskonalić swoje umiejętności, także podczas warunków zimowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po Puchar w Narciarstwie Alpejskim Amatorów… do Zakopanego!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 09:12
W sobotę, 11 stycznia narciarze z całej Polski zmagali się w pierwszych konkurencjach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem.
rozwiń zwiń