X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma sądownictwa. Fogiel: ustawa zostanie przyjęta w pierwotnej wersji

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 08:40
- Część środowiska sędziowskiego przejawia dość duży opór przeciwko reformie, który wynika - obawiam się jednak - nie z troski o funkcjonowanie systemu sądowego, a z troski o zachowanie swoich przywilejów - powiedział zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel w Programie 1 Polskiego Radia.
Audio
  • Radosław Fogiel o reformie sądownictwa i propozycji okrągłego stołu (Jedynka/Sygnały dnia)

W końcu stycznia ma odbyć się z inicjatywy prezesów PAN okrągły stół ws. sądownictwa. Wicepremier Jarosław Gowin z Porozumienia powiedział, że jest gotowy zasiąść do takich rozmów bez żadnych warunków wstępnych. Jakie jest stanowisko PiS wobec tej propozycji?

- Zobaczymy, na czym ta inicjatywa miałaby polegać i podejmiemy decyzję - powiedział Radosław Fogiel. Wskazał, że nawet gdyby PiS nie zdecydowało się na udział, to z deklaracji Jarosława Gowina wynika, że "człowiek Zjednoczonej Prawicy będzie siedział przy tym stole". Gość "Sygnałów dnia" przypomniał, że podobne wydarzenie organizowane przez PSL było ewidentnie częścią kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza i dlatego PiS nie było zainteresowane udziałem.

Gowin1200.jpg
Gowin: Zjednoczona Prawica nie może wycofać się z ustawy reformującej sądownictwo

Fogiel, odnosząc się do postulatów środowiska sędziowskiego, by przed rozpoczęciem rozmów wycofać ustawę dyscyplinującą, ocenił, że "ustawa zostanie przyjęta przez Sejm w pierwotnej wersji reformującej sądownictwo", a "senackie weto" zostanie odrzucone. - Rozumiem, że część środowiska chciałaby zacząć rozmawiać w momencie wycofania reform. Tak samo rozumiem, że część opozycji chciałaby z nami rozmawiać, gdybyśmy wycofali się z dwukrotnie zwycięskiego wyniku wyborów - powiedział gość Jedynki. Dodał, że opór przeciwko reformie wynika nie z troski o funkcjonowanie systemu sądownictwa, ale z obawy o utratę przywilejów.

W audycji poruszono też temat forum Holokaustu w Izraelu i rosyjskich kłamstw historycznych. Mówiono również o relacjach na linii Warszawa-Bruksela oraz o oskarżeniach korupcyjnych kierowanych pod adresem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i procesie Stanisława Gawłowskiego.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Radosław Fogiel (zastępca rzecznika PiS)

Data emisji: 21.01.2020

Godzina emisji: 8.15

fc/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Fogiel: TSUE chce, żeby politycy zaingerowali w system sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 08:48
- Jeżeli będzie zalecenie dotyczące Izby Dyscyplinarnej, łączące się ze środkami zapobiegawczymi sprzed kilku dni, to de facto oznacza to oczekiwanie TSUE i Komisji Europejskiej, żeby politycy zaingerowali w system sądownictwa, aby wstrzymali czy zawiesili funkcjonujące organy dyscyplinarne - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na granicy trollingu". Fogiel o wpisie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 10:58
Wpis byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze jest na granicy tego, co nazywamy trollingiem - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Zdaniem posła KO Michała Szczerby, Tusk dobrze analizuje i diagnozuje obecną sytuację w Polsce.
rozwiń zwiń