Kluzik-Rostkowska: Tomasz Siemoniak jest kandydatem absolutnie niezależnym

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 08:34
- Musimy myśleć o wyborze szefa partii w kontekście ewentualnego przyszłego premierostwa - powiedziała poseł PO Joanna Kluzik-Rostkowska w Programie 1 Polskiego Radia.
Audio
  • Joanna Kluzik-Rostkowska o wyborze nowego przewodniczącego PO (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Joanna Kluzik-Rostkowska o wyborze nowego przewodniczącego PO (Jedynka/Sygnały dnia)

25 stycznia ok. 9,4 tys. członków PO będzie mogło oddać głos w wyborach przewodniczącego partii. Nieoficjalne wyniki głosowania mają być znane już w sobotę wieczorem. Kandydatów na szefa PO jest pięcioro: Borys Budka (b. minister sprawiedliwości, obecnie wiceszef PO i szef klubu Koalicji Obywatelskiej), Tomasz Siemoniak (w przeszłości wicepremier i minister obrony narodowej, teraz wiceprzewodniczący Platformy, poseł KO), Joanna Mucha (b. minister sportu, obecnie posłanka KO), Bartłomiej Sienkiewicz (b. szef MSW, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej) oraz Bogdan Zdrojewski (obecnie senator KO, w przeszłości m.in. minister kultury i prezydent Wrocławia).  Jeśli żaden z nich nie otrzyma ponad 50 proc. głosów, 8 lutego odbędzie się II tura wyborów. Ze startu wycofał się b. minister zdrowia, europoseł Bartosz Arłukowicz, który dwa dni później udzielił poparcia Budce. 3 stycznia rezygnację z ubiegania się o reelekcję ogłosił obecny lider Grzegorz Schetyna. Zaapelował jednocześnie o głos na Siemoniaka.

- Musimy myśleć o wyborze szefa partii nie tylko jako kimś, kto będzie rządził partią, ale jako najpoważniejsza partia opozycyjna musimy myśleć o szefie partii również w kontekście ewentualnego przyszłego premierostwa - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. Wskazała, że na pewno odda głos na Tomasza Siemoniaka. - Jestem w jego sztabie wyborczym - przypomniała.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że w sensie wagi politycznej, przy całej mojej sympatii dla Borysa Budki, to waga Tomasza Siemoniaka, byłego wicepremiera, wieloletniego ministra jest większą wagą - stwierdziła poseł. 

Gość Jedynki stanowczo nie zgodziła się z sugestią, że wybór Tomasza Siemoniaka to w rzeczywistości kontynuacja rządów Grzegorza Schetyny. - Nie jest prawdą, że były jakieś potajemne porozumienia. Sytuacja wyglądała tak, że Grzegorz uznał, że nie będzie kandydował. Ja sama Tomka Siemoniaka namawiałam do tego, żeby kandydował - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Jak dodała, w jej ocenie "w poczuciu odpowiedzialności, takiej dojrzałości, utrzymania jedności w partii - to właśnie Tomasz Siemoniak jest kandydatem lepszym". - Absolutnie niezależnym - zakończyła.

W audycji rozmawiano również o programie PO, praworządności, Tomaszu Grodzkim i Marianie Banasiu.

***

Audycja: "Sygnały Dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Joanna Kluzik-Rostkowska (poseł PO)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: nie da się kierować Platformą Obywatelską z tylnego siedzenia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 08:52
- Po ostatnich wyborach parlamentarnych doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wyczerpała się prosta retoryka anty-PiS. Idąc po władzę w Platformie Obywatelskiej trzeba mówić jaki ma się program i co jest ważne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, kandydat na szefa PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak nie chce pozwolić na skręt PO w lewo. "Trudno będzie mu dotrzymać zobowiązania"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 18:52
Tomasz Siemoniak w wywiadzie dla Newsweeka zadeklarował, że nie pozwoli, aby Platforma Obywatelska skręciła w lewo. Obserwując wypowiedzi i działania części polityków największej partii opozycyjnej należy stwierdzić, że PO już dawno obrała kurs w tym kierunku, a ubiegający się w niej o przywództwo polityk, może co najwyżej podjąć próbę jego zmiany. 
rozwiń zwiń