Prezes Polskiego Radia: przede wszystkim spełniamy misję publiczną

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 08:00
- Ta tradycyjna część radia, czyli eter, pozostaje bez zmian. Ale idziemy z duchem czasu, dołączamy wizję. Nie możemy zapominać o mediach społecznościowych. To również są ważne elementy. Chcemy nadążać za oczekiwaniami słuchaczy - mówiła Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
Audio
  • Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia i Marcin Kusy, dyrektor-redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia o 95. urodzinach publicznego nadawcy (Jedynka/Sygnały dnia)
Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia i Marcin Kusy, dyrektor-redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia
Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia i Marcin Kusy, dyrektor-redaktor naczelny Programu 1 Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio

Dziś przypada jubileusz 95-lecia publicznego nadawcy. Agnieszka Kamińska mówiła przy tej okazji, że radio pragnie pokazywać swoje "najważniejsze twarze" - osoby, dzięki którym powstaje radio, czyli wydawców, twórców i muzyków.

polskie radio budynek 1200.jpg
Teresa Bochwic: przed radiem jest świetlana przyszłość

Gość Programu 1 Polskiego Radia dodała, że najważniejszym zadaniem naszej instytucji jest wypełnianie powierzonej jej misji, informowania i współtworzenia kultury. - Ta część tradycyjna pozostaje niezmienna, czyli dostęp do informacji, do debaty publicznej, do wielkiej sztuki i kultury, ale też do kultury popularnej. To wszystko Polskie Radio oferuje - mówiła.

Prezes przypomniała również, że na naszych antenach można słuchać muzyki poważnej, teatru Polskiego Radia, czy Radia Chopin . - Do tego wszystkiego nasi słuchacze muszą mieć prawo, żeby i słyszeć i się dowiadywać. To jest między innymi nasza misja - zaznaczyła.

Tradycja i nowoczesność

Marcin Kusy, dyrektor - redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia tłumaczył z kolei, że nowoczesność nie oznacza, iż zaniedbujemy te wszystkie elementy, za które słuchacze kochają Polskie Radio. - Niezależnie od tego, czy to jest Jedynka, Dwójka, Trójka czy Czwórka. Czy są to, nasze cyfrowe stacje, Polskie Radio Dzieciom, radiowa Piątka, czy Rado Chopin - wyliczał.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie Radio świętuje 95. urodziny>>>

Dyrektor - redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia tłumaczył, że nowoczesność i tradycja absolutnie się nie wykluczają. - Nowe technologie nam sprzyjają w tym, by szerzyć tę misję i żeby cały czas w tym kierunku podążać - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały Dnia
Prowadzi: Daniel Wydrych
Gość: Agnieszka Kamińska (prezes Polskiego Radia), Marcin Kusy (dyrektor - redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia)
Data emisji: 02.01.2020
Godzina emisji: 7.16

pkur/ans

Czytaj także

Ogłoszenie wyników plebiscytu "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 06:56
Polskie Radio świętuje 95. urodziny. Tuż po godzinie 10.00 na antenach Polskiego Radia zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu z okazji jubileuszu publicznego nadawcy. Od początku stycznia słuchacze wybierali swoje ulubione polskie piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Bochwic: przed radiem jest świetlana przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 10:30
- Nikt tak jak radio nie podaje spokojnie rozmaitych wiadomości, muzyki i innej treści. Tu nie przeszkadza wizja, która w telewizji pochłania 90 procent uwagi. W radiu możemy skoncentrować się na przekazie, to jest wspaniałe - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Bochwic, dziennikarka i reportażystka związana z Polskim Radiem, obecnie członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń