Gawkowski: chcemy, żeby Robert Biedroń był w II turze wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:45
- Wierzę, że krok po kroku systematycznie możemy w tej kampanii wyborczej odrabiać straty i spróbować wejść do II tury - powiedział szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski w Programie 1 Polskiego Radia o szansach Roberta Biedronia. 
Audio
  • Krzysztof Gawkowski o szansach Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich (Jedynka/Sygnały dnia)

Na 15 lutego zapowiedziano konwencję, która rozpocznie kampanię wyborczą Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Robert Biedroń konwencję otwierającą ma już za sobą, ale na sobotę również ma zaplanowane spotkanie w ramach kampanii. Według ostatniego sondażu w zwycięstwo Roberta Biedronia wierzy niespełna 7 proc. wyborców. 

- Konwencja Roberta Biedronia jutro w Świdnicy ma m.in. takie zadanie, żebyśmy to poparcie krok po kroku, ale systematycznie podnosili - powiedział Krzysztof Gawkowski. - My mamy prosty cel. Chcemy, żeby nasz kandydat Robert Biedroń był w II turze wyborów prezydenckich - dodał. 

Gość "Sygnałów dnia" zwrócił uwagę, że wyniki sondażowe wskazują na poparcie od 7 do 13 proc. - Zaczynamy od takiego wyniku, który jest mniej więcej na poziomie Lewicy z 2019 roku z wyborów parlamentarnych - ocenił Gawkowski.  

Jego zdaniem Robert Biedroń może odrobić straty do sondażowych liderów, gdyż głosi prospołeczne postulaty, a w części światopoglądowej odróżnia się nie tylko od Andrzeja Dudy, ale również od kandydata PO. - To stawia nas w całkowicie innym segmencie - stwierdził Krzysztof Gawkowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o programie Lewicy, klauzuli sumienia i kandydatach w wyborach prezydenckich.

W audycji poruszono też temat "willi Kwaśniewskich".

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Gawkowski (poseł Lewicy)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 8.15

fc

Czytaj także

Biedroń: równość w każdej kwestii jest wyznacznikiem naszej europejskości

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 08:37
- Przedstawię propozycje, które doprowadzą do tego, że ludzie będą mieli w naszym kraju równe szanse. Nikt nie będzie zostawał z tyłu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP.
rozwiń zwiń