Piotr Müller: do spokojnego realizowania reform potrzebna jest prezydentura Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 07:24
- Cieszę się, że weekendowa konwencja zmobilizowała nasze struktury w terenie. One już teraz ciężko pracują na zebranie wymaganej liczby podpisów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Audio
  • Piotr Müller o wyborach prezydenckich (Sygnały dnia/Jedynka)

Andrzej Duda zainaugurował w sobotę swoją kampanię prezydencką. Zapowiedział, że ruszy w trasę po Polsce. - DudaBus wraca na swoje tory - mówił, zapraszając Polaków do udziału w spotkaniach z prezydentem. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. 

- Do pierwszej tury wyborów jeszcze daleko. Walczymy o to, aby prezydent Andrzej Duda w pierwszej turze miał jak najlepszy wynik. Mam nadzieję, że wygrana już 10 maja jest możliwa, ale wymaga to bardzo wiele pracy, dlatego podchodzimy do wyborów z pokorą -  stwierdził Müller.

PAP Duda konwencja 1200.jpg
Kampania Andrzeja Dudy nabiera rozpędu. "Pracujemy pełną parą"

- Cieszę się, że weekendowa konwencja zmobilizowała nasze struktury w terenie. One już teraz ciężko pracują na zebranie wymaganej liczby podpisów. Nie ma bowiem nic gorszego jak rozleniwienie - dodał.

Piotr Müller podkreślił, że jeśli Polacy chcą spokojnego realizowania reform zapowiedzianych przez PiS, to do tego potrzebna jest prezydentura Andrzeja Dudy.

"W kampanii trzeba mocno pracować"

Rzecznik odniósł się również do sondażu Polska Press Grupy zrealizowanego we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia dla Polski Times. Wynika z niego, że prezydent wygrywa z Małgorzatą Kidawą-Błońską w piętnastu województwach, ale poparcie dla Andrzeja Dudy na Mazowszu i Śląsku jest mniejsze niż poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. 

- Na razie jest to jeden sondaż szczegółowy, biorący pod uwagę głosowanie w poszczególnych województwach. Gdy będziemy mieli więcej takich sondaży, to będziemy mogli się do niego odnosić. Nie zmienia to faktu, że w kampanii trzeba mocno pracować - mówił Müller.

W rozmowie poruszono również kwestie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i budowy w Polsce elektrowni atomowej.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 18.02.2020

Godzina emisji: 7.14

kad/ag

Czytaj także

Marcin Kierwiński: wybory prezydenckie to dla nas wyzwanie numer jeden

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 08:42
- Tylko Małgorzata Kidawa-Błońska ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą i zmienić polską politykę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: muszą być stworzone mechanizmy nadzoru nad firmami państwowymi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 07:32
- Właściciel ma prawo wiedzieć, co dzieje się z jego własnością - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Programie 1 Polskiego Radia, zapowiadając reformę wzmacniającą nadzór nad firmami państwowymi. 
rozwiń zwiń