Szczerski: w przekazach Kidawy-Błońskiej widać nastawienie na wzbudzenie negatywnych emocji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 07:40
- Jesteśmy nastawieni na kampanię na "tak", natomiast druga strona prowadzi kampanię na atak. To jest ta różnica - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP
Audio
  • Krzysztof Szczerski o kampanii prezydenckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Krzysztof Szczerski o kampanii prezydenckiej (Sygnały dnia/Jedynka)

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Łowiczu próbowała zakłócić grupa zwolenników opozycji. Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze widać jednak, że są to osoby znane już wcześniej z podobnych akcji m.in. w Pucku, gdy to obrażali głowę państwa wulgarnymi hasłami. Spotkało się to wtedy z uznaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Krzysztof Szczerski przypomniał, że tego typu wulgarne akcje dalej nie zostały potępione przez polityków opozycji. - Widać, że to jest coś, co mieści się w programie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To jest jej sposób prowadzenia polityki permanentnego konfliktu w Polsce - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP.

"Opozycja chce opierać się na złości"

Zauważył on również, że kandydatka KO na prezydenta apeluje w wielu swoich wystąpieniach o to, by nie dzielić Polaków. - Fakty są jednak inne i mamy przez to kampanię nastawioną na atak. W przekazach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i jej współpracowników widać nastawienie na wzbudzenie negatywnych emocji. To jest ich pomysł na mobilizację wyborców. Chcą opierać się na złości - ocenił Krzysztof Szczerski.

Czytaj więcej
1200 policja.jpg
Łowicz: zatrzymany 65-latek usłyszał zarzut znieważenia prezydenta

CZYTAJ TAKŻE: DudaBus pojedzie w ponad 100 miejsc

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że "trzeba sobie zadać pytanie, czy chcemy Polski opartej o budowanie programów społecznych, które rozwiązują problemy Polaków, czy chcemy państwa permanentnego konfliktu". - Skumulowane negatywne emocje z kampanii muszą być przecież zrealizowane. Pytanie więc do wyborców, jaka wizja Polski jest im bliższa. Taka, w której nastąpi erupcja agresji budowanej wokół opozycji, czy realizacja strategii bezpieczeństwa kraju, opartego na programie Andrzeja Dudy. To jest realny wybór w majowych wyborach - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Szczerski (szef Gabinetu Prezydenta RP)

Data emisji: 07.02.2020

Godzina emisji: 07:15

jp/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

DudaBus rusza w trasę. Wiemy, które miasta prezydent odwiedzi w pierwszej kolejności

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 07:20
W czwartek prezydent Andrzej Duda rozpocznie kampanijny objazd po kraju DudaBusem. Jako pierwsze odwiedzi Łowicz (Łódzkie) oraz Turek (Wielkopolska) - wynika z informacji od polityków zaangażowanych w organizację objazdu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: o wyniku wyborów zdecydują ci, którzy dziś są niezdecydowani

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 09:00
- Badania pokazują, że niezdecydowani to dziś 5-7 procent tych, którzy wezmą udział w głosowaniu w wyborach prezydenckich. Ale to właśnie ta grupa zadecyduje, dlatego że po obu stronach mamy silne i zwarte elektoraty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes partii Porozumienie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielan o kampanii wyborczej: oponenci są gotowi na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 20:41
- Kampania prezydencka będzie trudna, nasi oponenci są bardzo mocno zmobilizowani, są gotowi na wszystko, są w stanie zorganizować bojówki, które w sposób wulgarny obrażają prezydenta na oficjalnych uroczystościach - mówił w środę europoseł Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń