Wiceminister aktywów: mafia i zorganizowana przestępczość włączyły się w kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 08:10
- Na kilkanaście tygodni przed bardzo ważnymi wyborami, wyborami prezydenckimi, próbuje się uderzyć szambem we wroga zorganizowanej przestępczości, czyli ministra Ziobro - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o publikacji "Gazety Wyborczej" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.
Audio
  • Janusz Kowalski: próbuje się uderzyć szambem we wroga zorganizowanej przestępczości, czyli ministra Ziobro (Sygnały Dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki odniósł się do artykułu, w którym "Gazeta Wyborcza", powołując się na zeznania świadka koronnego Piotra K. ps. Broda z 2009 r., zarzuca Patrycji Koteckiej, obecnie żonie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, kontakty z warszawskim półświatkiem.

- To artykuł, który sięgnął poziomu szamba, najgorszego dna - ocenił Janusz Kowalski. Wyjaśnił, że tekst powstał na podstawie niewiarygodnych zeznań "osób, które są kryminalistami, które kłamią, konfabulują, oskarżają dziennikarzy i polityków różnych opcji".

PAP Michał Wójcik 1200.jpg
Wójcik ws. raportu NIK: to Ziobro wypowiedział wojnę przestępcom gospodarczym

- To pokazuje, że mafia i zorganizowana przestępczość włączyły się w kampanię wyborczą - powiedział polityk Solidarnej Polski. Dodał, że "Gazeta Wyborcza" otwiera swoje łamy dla kryminalistów i wykorzystuje kłamstwa.

"Cieszy się tylko mafia"

Zdaniem wiceministra aktywów państwowych, "nawet w obliczu trwającego sporu politycznego, jeżeli wykorzystuje się kłamstwa przestępców, żeby obrzucić ministra sprawiedliwości błotem, to przekraczamy wszelkiego rodzaju granice". Polityk zaznaczył, że Piotr K. utracił status świadka koronnego w związku z konfabulacjami. - Jakakolwiek dyskusja z takimi ludźmi jest niewskazana i niemożliwa - dodał.

- Pani Patrycja Kotecka znana jest z tego, że przez wiele lat opisywała kwestie związane ze zorganizowaną przestępczością - powiedział Kowalski. - Ataki tzw. dziennikarzy "Gazety Wyborczej" wymierzone w byłą koleżankę z fachu dziennikarskiego są niegodziwe - zaznaczył wiceminister. – Jedynie mafia i zorganizowane grupy przestępcze cieszą się z tego typu insynuacji – dodał.

- To świadczy, że stawka wyborów prezydenckich jest bardzo duża - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Henryk Szrubarz
Gość: Janusz Kowalski (wiceminister aktywów państwowych, Solidarna Polska)
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 07.14

pg/ag

Czytaj także

Przestępcy na wolności, bo sąd nie zdążył. Zbigniew Ziobro: skandal

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:00
- Ciężka praca organów ścigania i prokuratury zderzyła się z niemocą, niesprawnością, bo nie chcę zakładać - celową obstrukcją ze strony sądu i osoby wychodzą na wolność - skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nierozpoznanie przez częstochowski sąd w wymaganym terminie wniosków o aresztowanie podejrzanych o wyłudzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójcik ws. raportu NIK: to Ziobro wypowiedział wojnę przestępcom gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 12:31
- Do 2016 r., czyli do wejścia w życie ustawy Prawo o prokuraturze, prawie w ogóle nie prowadzono walki z przestępcami gospodarczymi - powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodał, ws. raportu NIK o odzyskiwaniu mienia z przestępstw doszło do "gigantycznej manipulacji". - Raport ujawniono już w 2018 r., a resort już się do niego odnosił - wskazał.
rozwiń zwiń