Minister rodziny: koronawirus to sprawdzian naszej odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 08:38
- Jesteśmy w szczególnym czasie pełnej mobilizacji. Rząd, państwo, jednostki samorządu terytorialnego są w pełnej gotowości. To koalicja pomocy naszym obywatelom – mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Marlena Maląg o pomocy w kwarantannie: nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie (Sygnały Dnia/Jedynka)
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński
koronavirus 1200 pap.jpg
Jak się chronić i do kogo się zgłosić? Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Jak mówiła minister, aktualna sytuacja wymaga więcej od społeczeństwa, szczególnie od osób w kwarantannie. - Bardzo ważne jest to, że tylko niewielki procent społeczeństwa opuścił domy. Tutaj jesteśmy spokojni, to przede wszystkim sprawdzian z naszej odpowiedzialności – powiedziała Maląg.

Cenny wolontariat

- Osoba w kwarantannie wymaga pomocy. O to zadbaliśmy jako państwo, ale także jako szeroko rozumiany wolontariat – powiedziała minister, wymieniając takie organizacje jak Caritas, PCK, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Odra-Niemen. - Jeżeli osoba jest w kwarantannie, może zadzwonić i poprosić o pomoc. Uruchomiona została też strona www.gov.pl/koronawirus, tam są kontakty do Ośrodków Pomocy Społecznej – wyjaśniła.

koronawirus-1200-pap.jpg
Resort rozwoju szuka krajowych producentów środków przeciwko koronawirusowi

- Nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie. Żywność mamy w pełni zabezpieczoną. Osoby w kwarantannie nie muszą się martwić o swoje podstawowe potrzeby – zapewniła minister.

- Wzajemna empatia jest bardzo ważna. Wolontariat działa bardzo szeroko. Na stronie www.gov.pl/koronawirus można też się zgłosić, jeśli chcemy pomóc. Wsparcie dla osób starszych i niepełnosprawnych jest bardzo ważne – podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 18.03.2020
Godzina emisji: 08.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jestem zadowolony ze współpracy z rządem". Władysław Kosiniak-Kamysz o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 08:13
– Jeśli dojdzie do jutrzejszego spotkania z Mateuszem Morawieckim, będę mówił, że trzeba wprowadzić tarczę ochronną dla polskiej gospodarki: powstrzymanie się od poboru składek i podatków, uruchomienie szybkiej linii kredytowej i przełożenie spłaty rat – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteś objęty kwarantanną? Sprawdź, jak możesz otrzymać wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 07:47
Osoby, które w związku z koronawirusem zostały objęte kwarantanną, szczególnie osoby starsze i samotne, powinny pamiętać, że nie są pozostawione same sobie – podkreśla rządowy portal gov.pl/koronawirus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sobie radzić w czasie kwarantanny? Eksperci podpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 07:47
Przerwy w śledzeniu informacji o pandemii, podejmowanie przyjemnych aktywności, próby zachowania codziennej rutyny – to niektóre ze sposobów radzenia sobie ze stresem z powodu COVID-19, które podają eksperci z amerykańskich Centrów Prewencji i Kontroli Chorób w Atlancie.
rozwiń zwiń