Sprzedawcy przenoszą się z targowisk do internetu

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 15:47
Zamiast na rynku czy w sklepie, mieszkańcy coraz częściej robią zakupy zdalnie bez kontaktu z ekspedientem. Sprzedawcy starają się dostosowywać swój biznes do obecnie panujących realiów, aby mieć szansę przetrwa na rynku. Jak radzą sobie z tym przedsiębiorcy z Kujaw i Pomorza?
Audio
  • Jak sprzedawcy radzą sobie podczas pandemii? (Jedynka/ Sygnały Dnia)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

- Do takiej decyzji zostaliśmy zmuszeni po drastycznym spadku obrotów. Wiemy, że nikt nam nie umorzy dzierżawy, podatków i opłat. To jest dla nas możliwość przetrwania w tym trudnym i ciężkim okresie - mówi Maciej Buczkowski z targowiska na bydgoskich Bartodziejach.

Sprzedawcy zrobili stronę internetową

W podobnej sytuacji jest wielu innych przedsiębiorców. Maciej Zieliński z Inowrocławia prowadzi hurtownię napojów. Przed wybuchem pandemii dostarczał napoje do punktów gastronomicznych. Teraz jednak musiał zmienić strategię działania. I w ten sposób w Inowrocławiu powstało Wirtualne Targowisko.

- Moja działalność ograniczyła obroty praktycznie o ponad 90 proc. W związku z tym w mojej głowie powstał pomysł, aby sprzedawać produkty także lokalnych producentów i innych osób, które znalazły się w podobnej sytuacji jak ja. Oferujemy w tym momencie na stronie Wirtualne Targowisko zarówno pieczywo, jak i nabiał, mięso, owoce, środki czystości - tłumaczy Maciej Zieliński.

Dowożą zakupy do klientów

Z kolei bydgoski Frymark odbywał się do tej pory, co niedzielę. Obecnie targ nie może funkcjonować jak jeszcze niedawno.

- Zaczęliśmy bardzo intensywnie dowozić towary do swoich klientów. Staramy się docierać do nich z informacją głównie przez Facebooka, ale też przez media. Uruchomiliśmy coś takiego jak Ekopaka, która dowozi nasze połączone zakupy do klientów bezpośrednio do domów - mówi Piotr Jarecki z gospodarstwa ekologicznego Malinowy Chruśniak i współorganizator Frymarku w Bydgoszczy.

W związku z koronawirusem w całej Polsce jest zapotrzebowanie na pracowników do ładunku i rozwożenia towarów.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Daniel Wydrych

Reporter: Kamila Zroślak

Data emisji: 28.03.2020

Godzina emisji: 7.46

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bez nich społeczeństwo nie mogłoby normalnie funkcjonować". Alvin Gajadhur docenia przewoźników

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 07:40
- Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami. Staramy się wspólnie z innymi resortami - w tym z Ministerstwem Infrastruktury - wspierać polskich przewoźników, podejmować działania, które ułatwią firmom transportowym funkcjonowanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK walczy z nieuzasadnionymi podwyżkami cen. Będzie pakiet propozycji do specustawy ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 11:30
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował pakiet propozycji do specustawy ws. koronawirusa, które pomogłyby w walce z nieuzasadnionymi podwyżkami. Urząd bada wzrosty cen zarówno w internecie, jak i tradycyjnym handlu. Konsumenci, którzy zaobserwowali niepokojący wzrost cen żywności i produktów higienicznych, mogą to zgłosić.
rozwiń zwiń